Dorostenci a mladší junioři také bojovali o nominace na olympijské naděje. V polské Poznani budou v konkurenci až 30 zemí Česko reprezentovat Vít Příkopa, Laura Csomová, Tereza Jiskrová, Ema Wertheimerová, Ondřej Neradil a Michaela Bílková.

V juniorských kategoriích získal kajakář Albert Šimek na deblu s Ondřejem Hirschem z Kojetína bronzové medaile na pětistovce. Kanoisté Ondra Neradil a Jan Novák na deblu získali medaile stejného kovu dvě. K pětistovce přidali ještě kilometr.

Příkopa s pěti medailemi

close Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích 2023 v Račicích. Vít Příkopa info Zdroj: se svolením Kanoistiky Přerov zoom_in Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích 2023 v Račicích. Vít Příkopa

Mezi dorostenci kanoista Vít Příkopa, který na začátku července reprezentoval Česko na juniorském mistrovství světa v italském Auronzu, získal celkem pět medailí, a to tři zlaté a dvě stříbrné. První zlato vyjel na singlové 500 metrů dlouhé trati a další dvě přidal na deblu s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou.

Stříbra získal na 200 a 1000metrových tratích.

Na půlkilometrovém deblu si vyjeli stříbrné medaile i kajakářky Laura Csomová s Michaelou Bílkovou. Laura také přidala další dvě stříbra samostatně na 500 a 1000 metrech.

V kategorii kanoistek vyhrála všechny tři zmíněné tratě Ema Wertheimerová a v těsném závěsu za ní dojížděla Terka Jiskrová. Děvčata také společně zvítězila na pětistovce a v kategorii čtyřkánojí si dojeli pro třetí místo se Sofyií Palashavets z Brna a Stellou Štěpánkovou z Hradce Králové.

Radost z první medaile

V žákovských kategoriích si první republikovou medaili vyjel Pepa Vičar na čtyřkajaku s Adamem Niklem (Liberec), Martinem Němečkem (Černožice) a Jáchymem Hladíkem (Hradec Králové). Kánoisté David Neradil si společně s Michal Kramešem dojeli pro třetí místo na deblu a na kilometru David přidal ještě stříbrnou medaili.

close Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích 2023 v Račicích. David Neradil a Michal Krameš info Zdroj: se svolením Kanoistiky Přerov zoom_in Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích 2023 v Račicích. David Neradil a Michal Krameš

V nejmladších benjamínkovských kategoriích na kajaku vyhrála Klaudie Šimková na 500 i 1000 metrech a Alice Pivodová na pětistovce skončila třetí. Společně získali zlaté medaile na deblu. Zlatou medaili si domů přivezl i Petr Kuča, který ji získal na deblu společně s Adamem Davidem z Litovle. Na deblu získala stříbrnou medaili i Julie Němčáková v posádce s Annou Řihoškovou z Kojetína.

Nyní po krátkém odpočinku se už šestice nejlepších reprezentantů z Přerova začíná připravovat a ladit formu na "Olympijské naděje" v polské Poznani, na které vycestují začátkem září.

Autor: Albert Šimek