Nejmladší kanoisté závodili na tříkilometrové trati, starší kategorie pak na trati pětikilometrové. V sobotu změřili síly na singlech a v neděli na deblech.

V sobotu přísun medailí zahájila v kategorii starších žaček Laura Csomová, která si s pohodlným náskokem přes deset sekund dojela pro vítězství.

Jako další se na bedně umístili dvanáctiletí benjamínci Eliška Cigánková (třetí mezi kajakářkami) a David Neradil (druhý na kánoi).

Pro titul si ve své kategorii také dojela kanoistka Tereza Jiskrová. Přerovští trenéři Libor Šulák na kánoi a Lucie Kotoučová na kajaku získali první a potažmo druhé místo v závodech veteránů.

V neděli zahájila medailová umístění Klaudie Šimková stříbrem v nejmladší kategorii desetiletých kajakářek.

Další titul získala v žačkách Laura Csomová společně s Michaelou Bílkovou na deblu, opět s pohodlným náskokem.

V kategorii kanoistek získala Denisa Janáčková s Klárou Studničkovou z Ostrožské Nové Vsi stříbrné medaile. Další druhé místo vybojovaly Eliška Cigánková a Veronika Příkopová v kategorii deblu mezi dvanáctiletými.

Přerovské veslování slaví 90 let. Čtyřka mužů trénuje na Bečvě v roce 1959 ve složení Kozák, Bednařík, Fárek, Kolář, trenér Bulant.
FOTO: Veslování v Přerově slaví devadesát! Podívejte se do historie

Dvojitá radost

Po poslední závodu deblu kanoistů byly mezi dorostenci na stupních vítězů hned dvě posádky s přerovským zastoupením. Druhé místo vybojovali Vítek Příkopa s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou. Bronz získali Ondřej Neradil a Jan Novák.

Závody v Týně nad Vltavou byly posledním závodem Českého poháru a ukončily oficiální část sezóny.

Přerovské závodníky čekají ještě mezinárodní závody v Bratislavě a polských Katovicích. Pokud to počasí umožní, sportovci budou pokračovat pádlováním na Bečvě a s příchodem chladnějšího období zahájí zimní část suché přípravy v loděnici.

Ilustrační foto.
Hattrick a dva obraty. Draci zakousli Zubry, ti opět bodovali a jsou druzí

Zdroj: Kanoistika Přerov