Jako první se na konci června konalo mistrovství Evropy juniorů v srbském Bělehradě, na které jeli Českou republiku reprezentovat kajakář Vojtěch Macháček a kanoistka Denisa Janáčková. Oba se taky podívali do maďarského Szegedu na mistrovství světa juniorů, které se konalo na začátku září.

Na mistrovství Evropy obsadil Vojtěch Macháček na singl kajaku jedenácté místo, na čtyřkajaku pak devátou pozici, obojí na 500metrové trati. Janáčková se představila na singl kánoi na pětistovce a dvoustovce, na obou tratích obsadila osmé místo.

Druhý týden v září se ještě konal závod olympijských nadějí v Bratislavě, na kterém se představilo pět přerovských závodníků, a to Denisa Janáčková, Albert Šimek, Vít Příkopa, Laura Csomová a Tereza Jiskrová. Poslední dvě jmenované se nominovaly do závodu i přesto, že jsou o rok mladší než soupeřky.

Nejvíce se dařilo Denise Janáčkové, která společně s Klárou Studničkovou z Ostrožské Nové Vsi vyhrála všechny své závody na debl kánoi a z Bratislavy si odvezla tři zlaté medaile. Albert Šimek společně s Ondřejem Hirschem z Kojetína skončili na kilometru dvanáctí, na pětistovce čtrnáctí a na dvoustovce se jim nepovedlo postoupit se semifinále.

Kanoistika Přerov pořádá nábor!
Úspěšný přerovský klub rychlostní kanoistiky zve děti od 8 do 13 let na tréninky. Nábor nových členů probíhá každé pondělí a čtvrtek od 16 hodin v přerovské loděnici (Bezručova ulice).

Vít Příkopa na kilometrové trati společně s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou skončili na debl kánoi na sedmém místě.

Na 500m trati se Vít na singl kánoi probojoval do velkého finále, kde obsadil osmé místo, dvoustovku dojel dvanáctý.

Laura Csomová reprezentovala na trati 1000 metrů na singl kajaku, kde skončila třináctá, na debl kajaku s Klárou Zendulkovou z Kojetína se nadvakrát probojovaly do finále A, kde skončily deváté. Na 500 metrech pak na výborném pátém místě.

Poslední přerovskou závodnicí byla Tereza Jiskrová, která se nejlépe prosadila na 500m trati, kde se probojovala do velkého finále a mezi nejlepšími devíti dívkami obsadila osmé místo. Na 500m trati s Emou Mulačovou dojely jedenácté.

Také díky výkonům svěřenců přerovské kanoistiky skončila česká výprava s dvaceti medailemi v celkovém hodnocení v rámci závodu olympijských nadějí na třetím místě pouze za vítězným Maďarskem a druhým Německem.

close Úspěšní přerovští kanoisté pořádají nábor. info Zdroj: archiv Kanoistika Přerov zoom_in Úspěšní přerovští kanoisté pořádají nábor.

Autor: Albert Šimek