Za nepříznivých povětrnostních podmínek se soutěžilo v tradičních disciplínách, tedy ve sprintu na 200 metrů a na trati dlouhé 2000 metrů.

V kategorii singl kanoistů (C1) dorostenců byl na kratší vzdálenost 200 m nejrychlejší závodník z TTS Trenčín. Na druhé pozici následně dojela přerovská posádka (Marek Knejzlík, Martin Jeřábek a Martin Kryška).

Na debl kanoi (C2) už neměla přerovská dorostenecká posádka (Marek Knejzlík - Martin Jeřábek) mezi zúčastněnými konkurenci a vybojovala zasloužené prvenství.

Ze zlatých medilí se zároveň radovali i Libor Šulák, jenž ovládl kategorii C1 a s kolegou Marcelem Maříkem se radoval i z triumfu v kategorii C2. Kategorii K1 si pro změnu podmanil Tomáš Csoma.

Odpoledne přišla na řadu trať 2000 m, kde opět z kategorie C1 dorostenci zvítězil trenčínský kanoista. Stříbrný kov získal pro přerovské barvy Marek Knejzlík a bronzovou medaili Martin Jeřábek.

Naši debl kanoisté (Marek Knejzlík - Martin Jeřábek) si na dvou kilometrové trati vybojovali navíc další cenný kov a to v podobě stříbra za druhé místo. V kategorii C1 muži suverénně stylem start - cíl zvítězil zcela přesvědčivě další přerovský borec Libor Šulák.

Po skončení oficiálních závodů se jel ještě závod C2 mix, kde soutěžila na sprinterské trati smíšená posádka Martin Kryška (PRV) - Klára Silnicová (ONV). P

o urputném boji si tato nejmladší startující dvojce dojela v závodě pro sympatické 4. místo. Nyní se přerovští kanoisté připravují na vyvrcholení závodní sezóny pod vedením trenérů Štěpána Badala a nového trenéra Karla Nováka na Mistrovství České republiky na krátké tratě v Račicích.

Prestižní akce se koná letos v období dnů 1. až 3. srpna. Celý přerovský oddíl bude samozřejmě svým svěřencům držet palce, aby v celorepublikové konkurenci se neztratili a vybojovali pokud možno co nejlepší umístění.