V celkovém pořadí Velkomoravské ligy pak Přerované získali tři prvenství zásluhou Vojtěcha Macháčka, Jana Macháčka a Kateřiny Solařové.

O nejcennější kov se na dvoukilometrové trati v kajaku jednotlivců postaral starší benjamínek Vojtěch Macháček, který v této disciplíně již po dvě sezony nepoznal přemožitele.

Ke zlatu přidal na stejnou vzdálenost i stříbro na deblu s kojetínským Miroslavem Kapounem. Mezi nejmladšími benjamínky pak Petr Kotek na singlkajaku dopádloval desátý.

Jen krůček od vyhlašování vítězů zůstala benjamínka Eliška Jurečková, která finišovala rovněž na dva kilometry v kajaku dvojic s Petrou Jurečkovou z Kojetína jako čtvrtá a na singlu si o stupínek pohoršila.

Příznivě lze hodnotit také sedmé místo žačky Gabriely Hermély na deblkajaku s Katarinou Balane ze Sedlčan na vzdálenosti 4,3 kilometru.

Ve velmi početně obsazené kategorii kajakářů žáků se překvapivě nepodařilo prosadit dvojici Jan Macháček a Zdeněk Mach, byť prvně jmenovaný 13. příčkou v jednotlivcích z více než šedesátky startujících nezklamal.

Trať na 8,6 kilometru dokončily dorostenky Kateřiny Solařová a Michalczyková na deblkajaku jako sedmé.

S končící sezonou došlo i na vyhodnocení bodování Velkomoravské ligy, ve které se započítávají výsledky z místních závodů v Ostrožské Nové Vsi, Kojetíně, Hranicích a Olomouci.

Hned třem kajakářům Přerova se v lize podařilo zvítězit. Moravě letos vévodili benjamínek Vojtěch Macháček, žák Jan Macháček a dorostenka Kateřina Solařová. Vysloužili si tím nominaci na regatu v Katovicích, kam k našim polským sousedům zamíří nadcházející víkend reprezentovat výběr Moravy. (red)