Z devatenácti členů přerovského týmu na sebe nejvíce upozornil Martin Večerka. Mezi benjamínky, kteří soupeřili na vzdálenost dva kilometry, mu nejprve na singl kánoi mezi prsty těsně proklouzla medaile. Zklamání ze čtvrtého místa si však plně vynahradil překvapivým, leč zaslouženým vítězstvím ve dvojici s Dvořákem ze Sezemic.

Na mini kajacích vybojoval v nejmladších benjamíncích „C" Vojtěch Macháček bramborovou příčku, mezi staršími benjamínky „B" proťal jeho bratr Jan Macháček cíl jako sedmý, Zdeněk Mach jako šestnáctý, následován sedmnáctým Mikulášem Mičkalem a třiadvacátým Jiřím Kubínym a v nejstarších benjamíncích „A" skončil Matěj Holý šestnáctý. Benjamínka Michaela Handlová rovněž na mini kajaku dopádlovala na velmi pěkné šesté pozici a teprve osmiletá Natálie Tomčíková se před staršími konkurentkami nenechala zahanbit srdnatou jízdou a osmnáctým místem.

Žáky čekaly závody na pět kilometrů. Singl kanoista Dominik Skopal dojel třináctý a kajakářky Kateřina Solařová osmnáctá, Kateřina Michalczyková dvacátá první, Nikol Peterková dvaadvacátá a Veronika Vařáková dvacátá čtvrtá.

Na stejnou vzdálenost se utkali i dorostenci. Josefu Havlíkovi zacinkalo stříbro na kánoi jednotlivců i ve dvojici s Jiřím Přikrylem.

Dařilo se i bronzovým Danielu Zubíkovi s novoveským Janíkem na debl kánoi. V jednotlivcích k tomu přidali Zubík slušnou šestou a Přikryl dvanáctou příčku. Mezi kanoistkami pak pátá Barbora Kučerová navázala na své letošní výtečné výkony. (cub)