Spartak má za sebou zimní přípravu i regionální závody, nyní už tedy šlo do tuhého, a to doslova. Soutěžící prověřila nejen délka tratě, čítající dva kilometry pro benjamínky a pět kilometrů pro ostatní, ale také velice nepříjemné chladné a deštivě počasí. Přesto dokázalo osmnáct mládežníků a dva veteráni dovézt z jezera Matylda celkem pět medailí.

O nejcennější zlatý kov se zasloužil veterán Libor Šulák, který na singlkanoi s přehledem předčil všechny soupeře. Na bronzový stupínek ve stejném závodě dosáhl Jaromír Pokorný.

Starší benjamínek Vojtěch Macháček, který prožil neuvěřitelnou loňskou sezonu, sice neudržel svou neporazitelnost, ale stříbro ze singlkajaku i z deblu se sedlčanským Dominikem Krbcem lze považovat za úspěšný výsledek. Krásné třetí místo na kajaku mezi jednotlivci vybojoval i mladší benjamínek Tomáš Csoma.

Krůček k medaili chyběl čtvrtým benjamínkám Elišce Jurečkové s kojetínskou Petrou Jurečkovou na deblkajaku i žačkám Gabriele Hermély a Ince Ševčíkové také v kajaku dvojic.

O příčku níž proťal cíl deblkajak žáků Jana Macháčka a Zdeňka Macha a dorostenec Martin Večerka na kánoi ve dvojici s Matyášem Bokočem z pražského KVS.

Šestí dopádlovali v jednotlivcích kajakářka Gabriela Hermély a kanoista Martin Večerka. Za zmínku stojí i 9. místo dorostenek Nikol Peterkové a Katařiny Solařové na deblkajaku a kajakářky benjamínky Lenky Kotkové ve dvojici s Kateřinou Kaškovou ze Žamberka.

Přerovští závodníci včetně šampióna Šuláka tedy mají do dalšího měření sil jak motivaci, tak prostor k dalšímu zlepšení, které mohou v celorepublikové konkurenci ukázat již v polovině května v Račicích.