TENIS

Turnaj ve čtyřhře známých osobností show businessu, které se celý týden připravují v Tenisové akademii Petra Huťky, se uskuteční v sobotu od 10 hodin na všech dvorcích TK Precolor Plus Přerov.

AUTOKROS

Jeden ze závodů mistrovství republiky divize 3 racer buggy a Česká trofej divize 3 racer buggy se pojede v sobotu od 8.45 hodin na Přerovské rokli. Na druhý den ve stejném čase se bude závodit o Pohár sponzorů opět v racer buggy.

FOTBAL

Už osmadvacátý ročník mezinárodního fotbalového turnaje mladších žáků O pohár ZŠ Kopaniny se odehraje v pátek a v sobotu v areálu TJ Spartak Přerov (naproti bazénu). Turnaje se zúčastní deset týmů z Česka a Slovenska, hrát se bude na 2×20 minut v základních skupinách a poté o konečné pořadí. V pátek se začíná v 11.00 a poslední zápas je na programu v 17.30. V sobotu se startuje v 8.30 a finále je v plánu na čtvrtou hodinu odpolední.

Oddíl kopané Sokola Kovalovice oslaví v sobotu 70 let. Fotbalové odpoledne začne ve 13.15 utkáním mladších žáků Slavoj Kojetín – Slavia Kroměříž, pokračovat bude od 14.30 duelem mužů nad 35 let Kovalovice – Počenice a vyvrcholí v pět odpoledne duelem mužů Kovalovic proti internacionálům Sigmy Olomouc, za které by měli nastoupit Machala, Vít, Kučerňák, Mucha, Kotůlek, Hapal, Drulák, Kolečkář, Kerbr, Kovář, Lošťák, Barbořík, Sedláček a Muchka. Večer je poté na programu taneční zábava.

V závěru suché přípravy mají přerovští hokejisté každým rokem na programu přátelské fotbalové zápasy proti týmům z okolí města. Nejinak tomu bude i letos. Už v pátek od 18 hodin se představí v Beňově na tamním nově zrekonstruovaném hřišti.

MALÁ KOPANÁ

Druhý ročník RK Božkov Cupu se odehraje v sobotu na fotbalovém stadionu v Kojetíně. Turnaj je určen jak amatérským, tak aktivním fotbalistům a rozdělen bude do kategorií mužů a žen. Předpokládaná účast je okolo dvaceti týmů. Hrát se bude v počtu 4+1 v základní skupině na 2×8 minut. Herní systém turnaje bude upraven dle počtu týmů.

Jeden z prvních turnajů, který se měl uskutečnit tuto sobotu ve Vinarech „Na Skalce", se přesouvá na 21. července.

PLÁŽOVÁ KOPANÁ

Druhý ročník turnaje v plážové kopané se odehraje v sobotu od 13 hodin ve sportovním areálu v Grymově.

NOHEJBAL

1. liga mužů: TJ Spartak MSEM Přerov – TJ Dynamo České Budějovice (sobota 14 hodin).

CYKLISTIKA

Závod horských kol pro širokou veřejnost, to je podnik Čechy Tour 2012, jehož čtvrtý ročník se pojede v sobotu od 10 hodin se startem i cílem na koupališti v Čechách. Pro zúčastněné je připravena trať dlouhá 30 kilometrů s převýšením 200 metrů. Závodit se bude v pěti kategoriích – děti do 15 let, muži do 50 let, muži nad 50 let, T.I.R. nad 100 kg a ženy bez rozdílu věku. Děti musí přijít v doprovodu rodičů, cyklistická helma je povinností. Ve 14.30 se uskuteční vyhlášení výsledků a poté bude následovat tombola startovních čísel. Kontakt: 776 852 799.

JEZDECTVÍ

Hobby den v Radkově Lhotě je na programu v neděli od 10 hodin. K vidění bude jízda zručnosti, parkur, křížkový parkur, pony cross country, dvoufázové skákání a další disciplíny.

ATLETIKA

Oddílové závody SK Přerov všech věkových kategorií se konají ve středu od 16 hodin na stadionu SK Přerov (za zimním stadionem).

TURISTIKA

V sobotu 23. června středně obtížná 16 km dlouhá trasa Děhýlov, Hlučín, Darkovičky, československé opevnění, vedoucí p. Kolařík. Odjezd vlakem v 7.25, návrat v 17.35 hodin. (SK Přerov)

Ve čtvrtek 28. června středně obtížná 20 km dlouhá trasa Litovel, Nové Zámky, Litovel město, vedoucí p. Špinar. Odjezd vlakem v 7.04, návrat v 17.51 hodin. (SK Přerov)

Ve čtvrtek 28. června středně obtížná 15 km dlouhá trasa Kunčice pod Ondřejníkem, Skalka, Solárka, Frýdlant, vedoucí p. Švec. Odjezd vlakem v 6.00, návrat v 16.19 hodin. (SK Přerov)

Chybí zde utkání vašeho týmu nebo turnaj ve vaší obci? Napište nám 
na sport.prerovsky@denik.cz a my jej zařadíme do nabídky.