„O našem vítězství rozhodl první poločas, kdy jsme si vybudovali náskok. Vycházeli jsme především z obrany. Soustředili jsme se na levou stranu, kde hrál Kubík a Šulc,“ znělo jako prvé z úst domácího kouče.

Nebýt skvělých zákroků gólmana Štolcara, nebyl by zřejmě průběh utkání tak jednoznačný. „Výrazně převyšoval brankářskou dvojici Třeboně a to bylo rozhodující. Jak já říkám, obrana s brankářem, to jsou spojité nádoby,“ přiznává.

Defenziva vskutku pracovala dobře, především pak v prvním poločase, kdy střelcům Třeboně dovolila jen dvanáctkrát skórovat.

„Soupeře jsme nepustili do nějakých zbytečných excesů tím, že jsme nedělali chyby. Za první poločas jsme udělali jen tři a za celý zápas osm technických chyb, což si myslím, že je velice slušné,“ podotýká nový kormidelník přerovského týmu.

Po příchodu z kabin se už Přerov možná mírně přizpůsobil hře soupeře, který v závěru mocně finišoval.

„Druhý poločas už byl trošku takový zdevastovaný, protože samozřejmě Třeboň hrála o svou čest a o co nejlepší výsledek. V závěru už trošičku zapracovalo podvědomí, kdy jsme polevili. Myslím si ale, že to vítězství bylo zasloužené. S předvedeným výkonem jsem spokojený,“ dodává Alois Jurík.

Jordák: Štolcar naše brankáře převyšoval

Také trenér poraženého celku Ladislav Jordák viděl rozhodující okamžiky v první půlhodině. „Úvodní poločas byl v naprosté režii domácího týmu, který si vybudoval slušný náskok. Až v závěru utkání jsme poté výsledek kosmeticky upravili na ty přijatelné čtyři branky. Na to se už ale asi nikdo dívat nebude, protože dva body zůstaly v Přerově,“ pověděl.

Hned vzápětí si trošičku postěžoval na užší kádr a především na rozdíl mezi brankáři obou týmů.

„Máme šest hráčů, kteří hrají zápasy, a minimálně pět z nich musí podat svůj optimální výkon, abychom uspěli, a to v prvním poločase chybělo. Nezvládali jsme vůbec obrannou fázi. Byl tam rozdíl i v brankařích. Je nemyslitelné, aby z dvaceti střel náš gólman osmnáctkrát inkasoval. Myslím si, že i tento fakt zápas hodně ovlivnil. Štolcar naše brankáře prostě převyšoval,“ nechal se slyšet.