V neděli dopoledne junioři remizovali 4:4 s kopřivnickými Vikingy.

„I když jsme po celý zápas byli více v držení míčku, soupeř hrozil z nebezpečných brejků. Konečná remíza je však férová pro obě strany,“ hodnotil první duel šéftrenér mládeže FBC Pavel Ceh.

Odpoledne se pak Přerované střetli s celkem 1. MVIL Ostrava. Poslední tým tabulky měl být snadným soustem, v předešlém utkání však přehrál čtvrtý Exelsior Havířov, což bylo varováním.

Zápas navíc poznamenal pro Přerov těžký rozpis, kdy někteří hráči absolvovali již čtvrté utkání, jiní se vydali pomoci dorostencům do Starého Města.

FBC ale vše zvládl, jistotu tří bodů vystřelil hostům obránce Raška, který tak završil svůj hattrick. Přerov zvítězil 6:3 a domů vezl čtyři body.

„V jeden den se hrály zápasy kategorií dorostenců, juniorů a mužské U20, jenž jsou navzájem na sobě závislé. Nakonec to dopadlo přijatelně. Na příští zápasy už doufejme odcestuje sestava juniorů v plné palbě,“ uzavřel trenér.

Jeho svěřenci drží druhé místo tabulky, čtyři body za Mohelnicí. Mají však dva zápasy k dobru. Doma se přerovská juniorka představí v sobotu 15. února, kdy hostí třetí Uničov a pátý Slovan Havířov.

FBC Přerov – FBC Vikings Kopřivnice 4:4 (2:3, 1:1, 1:0)

Branky Přerova: Suchánek 2, Bělaška, Kowalik.

1. MVIL Ostrava – FBC Přerov 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Branky Přerova: Raška 3, Hrabica, Šěfčík, Kowalik.