Zkušenější výprava osmi Draků bojovala v Mohelnici. Trenérka ještě před zahájením soutěže provedla výběr šesti borců a přihlásila je do soutěže družstev.

Po skvělých výkonech jednotlivých závodníků si oddíl Femaxu Hranice odvezl pohár pro nejlepší družstvo tohoto ročníku vánočního turnaje.

Trenérka Chytrá byla s výběrem šestky spokojena, neboť svěřenci zabojovali a získali pět zlatých a jednu stříbrnou medaili ve velké konkurenci judistů z Česka, Polska, Slovenska, Rakouska a Německa - je to obrovský úspěch mladých hranických judistů.

Věkem ještě benjamínci nastoupili sourozenci Kolářovi k boji s mladšími žáky. David byl úspěšnější, ve váze do 30 kilogramů svým soupeřům nedal šanci a suverénně zvítězil.

Bratru Janovi se tak nedařilo a po pěkných bojovných výkonech získal sedmé místo ve váze do 34 kg. Letos již šestnáctou zlatou medaili přidal do své sbírky mladší žák Robert Trojnar.

V takticky vedených zápasech zkušeně vítězil a váha do 38 kg byla zcela v jeho režii. Stejně neporazitelným byl i Michal Šuta ve váze nad 60 kilo, když si poradil se všemi svými soupeři a zvítězil.

V této věkové kategorii nastoupil ještě Marek Čížkovský (60 kg), který zakončil svou kariéru mezi mladšími žáky pěkným druhým místem, když prohrál v nabité mezinárodní konkurenci až ve finále.

Mezi mladšími žačkami se probojovala do semifinále ve váze do 44 kg Marie Holčáková, kde bohužel prohrála. Ve finále oprav nezaváhala, krásným hodem zvítězila a získala třetí místo.

Starší žákyně Jana Lipková (63 kg) ukončila všechny své zápasy před časovým limitem a vybojovala zlato. Jana je sledována trenérem dorostenecké reprezentace. Byla pozvána na prosincové soustředění a zařazena do kádru.

Stejné pozornosti neunikli ani Jan Mazan a Luboš Holčák, letošní medailisté z republikových šampionátů. Konečně se zase po delší výkonnostní pauze našel Jakub Jurka (46 kg), který po bojovných výkonech obsadil první místo.

Na turnaj přípravek do Brna odjelo jedenáct Draků. První místo vybojovali sourozenci Vašek a Lukáš Příleský a Vladimír Blažek. Druhé místo si zajistil Štěpán Hýža.

Třetí skončili Lukáš Rýpar, Tomáš Beran, Richard Mářa, Karolína Sekaninová a Klára Pítrová. Čtvrté příčky obsadili Jan Tran a Alexandra Holčáková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika