Předposlední letošní mistrovství republiky, tentokrát pro kategorii seniorů, proběhlo 10. listopadu v Liberci. Na celkem pěti tatami se představilo přes 250 závodníků a závodnic z celé republiky, včetně všech reprezentantů.

V těžké konkurenci se neztratili ani judisté Železa Hranice. Dvě závodnice zasáhly do bojů o medaile a třikrát boj o medaile unikl jen o vlásek. Výprava Železa čítala celkem jedenáct judistů, když sedm borců doplnila čtyři děvčata.

Hlavně zástupkyně něžného pohlaví předvedly vynikající výkon, když získaly jednu zlatou, jedno páté a dvě sedmá místa.

Ve skvělém světle se předvedla ve váze +78 kg startující Barbora Jestřebská, která po výborném výkonu navázala na svůj loňský stříbrný úspěch a poprvé v kariéře vystoupila na stupínek nejvyšší.

Připsala si tak historicky první titul mistryně České republiky v kategorii seniorů, ale jedná se i o prvního mistra ČR seniorů pro oddíl Železa Hranice.

Do bojů o medaile zasáhla i Jana Poletinová, startující ve váze do 63 kg. Sérií zápasů se probojovala mezi čtyři nejlepší, kde podlehla pozdější vítězce této váhové kategorie. V boji o bronz se potom utkala z vítězkou oprav, na kterou nestačila, a obsadila tak výborné 5. místo.

Shodně sedmé příčky vybojovaly ve váze do 57 kg Hana Kohoutová a do 63 kg Lenka Mrázková. Obě po prohraném zápase v úvodním kole spadly do oprav, kde i přes bojovný výkon neprošly do bojů o medaile.

V kategorii mužů se nejlépe předvedl Martin Řezáč ve váze do 81 kg. V nejobsazenější váze turnaje si vedl velmi dobře a po skvělém výkonu obsadil v premiérovém vystoupení sedmé místo.

Start Jiřího Pavelky ve stejné váze byl příslibem medailového zisku, stop v turnaji mu bohužel vystavilo sporné rozhodnutí sudího dvacet vteřin před koncem a Pavelka tak odsadil devátou příčku.

Konečné třinácté místo pak po bojovném vystoupení obsadil Josef Heryán. Na 15 až 16 příčce skončili ve váze do 90 kg Lubomír Jakubík a Štefan Szebista. Bez umístění pak skončili nejmladší členové výpravy Vratislav Machač a Adam Jestřebský, kteří neprošli sítem vyřazovacích bojů.

Především vypadnutí Jestřebského však padá celé na vrub rozhodčích, kteří připsali Adamův hod soupeři.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika