Body do Ranking listu se připisují závodníkům umístěným do sedmého místa. Za oba dva dny borci inženýři získali osm medailí a další čtyři získali první cenné bodíky do kvalifikační tabulky.

V sobotu na hranickém tatami startovali junioři a dorost. Věkem ještě starší žáci se utkali v kategorii dorostu. Petra Bakovská (40 kg) skončila na druhém místě a Robert Trojnar (46 kg) ukořistil třetí místo. Klára Pítrová skončila na 11. místě a nepřipsala si žádné body.

V neděli startovaly žákovské kategorie. První místo vybojoval mladší žák Ondra Gladiš (50 kg) a mladší žákyně Alexandra Holčáková (44 kg) vybojovala bronz.

Vynikajícího výsledku dosáhl mladší žák David Šatánek (34 kg), v jeho váze bojovalo 41 závodníků, David v semifinále prohrál se závodníkem Ukrajiny pouze na rozhodnutí rozhodčích o aktivnějším závodníkovi v poměru 1:2, v boji o bronz podlehl Polákovi a skončil pátý.

Stejná příčka patří i Jirkovi Benkovi (+60 kg). Neprosadili se Lukáš Příleský, Roman Smolka a Martin Humplík.

V kategorii starších žáků se nejlépe dařilo sobotním medailistům. Robert Trojnar (46 kg) podlehl až ve finále Ukrajinskému judistovi a skončil druhý, stejného výsledku dosáhla i Petra Bakovská (40 kg). Bronz vybojovaly Petra Janáčková (48 kg) a Klára Pítrová (57 kg).

Excelentní výkon předvedl Adam Kolář (38 kg), ale na lepší něž sedmé místo to nestačilo. Sedmým místem se blýskl i Filip Bár (50 kg). David Kolář skončil devátý a Petr Pírko jedenáctý. Neprosadil se překvapivě Tomáš Beran a Jan Kolář.

Boje v Karviné a Brně

V sobotu 13. února se judisté Femaxu Engineering zúčastnili ještě jednoho turnaje. Do Karviné odcestovala tříčlenná skupinka nejmladších judistů. Arnošt Malenovský bral bronz, ve stejné váze skončil Tomáš Hynčica pátý. Patrik Vašina neprošel úvodními koly.

O týden později se třiadvacet judistů přípravky zúčastnilo turnaje v Brně. Po pěkných bojovných výkonech si domů přivezli osmnáct ocenění.

První místa vybojovali Tomáš Beran, Alexandra Holčáková, Klára Pítrová, Patrik Vašina a Lukáš Králík. Druhá místa obsadili Martin Bezděk, Šarlota Olšáková, Arnošt Malenovský, Martin Číhal, Marie Terberová a Martin Humplík.

Třetí místa získali Milan Sivák, Roman Salát, Michal Loučka, Daniel Macháček, Julie Honziková, Barbora Lipková a Jiří Benk.

Medaile nedovezli, když skončili pátí, Roman Smolka, Roman Chytrý, Petr Vlček, Tomáš Hynčica a Miriam Sekaninová.

Olga Chytrá