Není žádnou tajností, že Přerov má poněkud úzký kádr. V základní části se mu zranění vyhýbala obloukem, ovšem nyní je z týmu téměř lazaret. Ne zcela zdravotně fit jsou Plšek s Kavkou a od minulého týdne je na listinu zraněných připsán také Hradil.

„Celou základní část se nám vyhýbala zranění, ale teď s tím máme problémy. Hned v prvním kole nadstavby v Praze se nám zranili Robert Plšek a Martin Kavka, přičemž Kavka musel vynechat dva zápasy a Plšek hrál se sebezapřením," konstatuje předseda přerovského klubu a asistent trenéra Richard Buček.

Kavka už v pátek proti Lovosicím nastoupil, ale po dvou týdnech, kdy netrénoval, bylo vidět, že mu chybí pravidelná zátěž a po patnácti minutách toho měl plné zuby. „Nepředvedl výkon, na který jsme u něj zvyklí. Plšek ještě stále nemá palec úplně doléčen a k tomu všemu se ještě přidalo zranění Michala Hradila, jenž si při tréninku pochroumal achilovku a do zápasu vůbec nenastoupil. Je to pro nás obrovské oslabení," netají Buček problémy se sestavou.

Jeho svěřenci měli přitom dobrý vstup do utkání, když vedli 5:3. Lovosice se však záhy dotáhly a do 20. minuty se hrála vyrovnaná házené. Jenže poté došla domácím šťáva a soupeř odskočil na poločasových 13:16.

V úvodních minutách druhé půle favorizované Lovosice svůj náskok ještě zvýraznily a v poklidu dotáhly zápas k naprosto zaslouženému vítězství 24:32.

„Zubří, Dukla a Karviná jsou o hodně dál než my a Jičín s Lovosicemi mají mnohem zkušenější kádry, takže v nadstavbě působíme trošku jako fackovací panák," přiznal Richard Buček. „Je potřeba však bojovat do konce a získávat zkušenosti s těmito těžkými soupeři," dodal jedním dechem.

Sokol HC Přerov – HK Město Lovosice 24:32 (13:16)

Nejlepší střelci: Kovařík 6/1, Valášek 5, Plšek 5 – Motl 6/1, Landa 5, Škvařil 5.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 1 – 6. Rozhodčí: Novotný, Simu. Diváků: 90.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Zemánek, Mužík 2, Rob. Buček, Plšek 5, Zedek, Kopal 1, Kavka 1, Kovařík 6/1, Valášek 5, Pernička 4/1. Trenér: Miroslav Frank.

Přerovští házenkáři mají v těchto dnech hodně našlapaný program. V úterý hrají v Karviné, v neděli doma od 16.30 hodin přivítají Duklu Praha a hned na druhý den zajíždějí do Jičína.