Ve finále se střetli tito dva mladí nadějní překážkáři s českým rekordmanem a dlouholetým reprezentantem Petrem Svobodou. Ten se k závodění vrátil po roční zdravotní pauze a už v rozběhu ukázal, že je zpět - i s vypuštěným závěrem zastavil časomíru na čase 7,92 s.

Jonáš Kolomazník (vpravo)Jonáš Kolomazník (vpravo)Zdroj: se svolením SK PřerovFinále bylo až do čtvrté překážky velmi vyrovnané, i když Svoboda na každé překážce získal vždy nějakou setinku k dobru. O stříbru rozhodl Schubert v poslední mezeře, když se viditelně dostal před Kolomazníka a na zlato mu nakonec chyběly jen 4 setinky (7,76 s). Přerovský atlet doběhl v dalším přerovském rekordu 7,83 s jako třetí.

Zdroj: Youtube

Skvěle závodila také Tereza Válková, která opět ukázala, že se umí na MČR připravit. Ještě před týdnem přitom účast neměla vůbec jistou, až minulou neděli zaběhla setinku za osobákem a své místo si zajistila.

Vylepšení svého vlastního přerovského rekordu si schovala na vrcholnou akci, posunula jej na 8,57 s a výrazně se dokázala zlepšit i oproti tabulkovému postavení. Do Ostravy odjížděla až se čtrnáctým nejlepším časem, ale málem se dostala až do finále! To jí uniklo opravdu těsně, i osmá Linda Dufková zaběhla totožný čas a rozhodovaly tak pouze tisícinky. Válková si tak domů odváží nečekané deváté místo.

Zdroj: Youtube