Závodu na 110 m překážek dominoval jablonecký Štěpán Schubert, který časem 13,63 s vyrovnal nejlepší čas české historie.

Kolomazník naznačil dobrou formu už v rozběhu, i v něm si totiž zlepšil osobní maximum - ze 14,52 s se posunul na 14,33 s a naprosto jasně postoupil do finále. V něm se dokázal ještě zlepšit, nad cílovou čárou se ještě mohutně předkláněl a časomíru zastavil na výkonu 14,18 s.

Parádní vystoupení nad překážkami předvedla v Ostravě i Tereza Válková, letos stříbrná mezi juniorkami. Ve finále znovu útočila na pokoření hranice 14 sekund, tentokrát jí to ale o jednu setinku nevyšlo. Za čas 14,01 s brala krásné čtvrté místo.

Pěkné desáté místo obsadil Václav Vandrovec v závodě na 5000 metrů. Bohužel ale zaostal za svým osobním i sezónním maximem a ke kýžené hranici 15 minut se ani nepřiblížil (15:48,96 min).

Ne úplně podle představ závodila i Gabriela Patalová. Ta si vylepšila osobák nad překážkami minulý týden, dnes zaběhla čas 14,87 s, který stačil na devatenáctou pozici. Hladkou stovkou pak prolétla za 12,51 s a brala 21. místo.

Autorka: Martina Koutňáková

Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov proti TJ Skaštice. Petr Mirvald
Mirvald chce v MSFL do základu: Kozlovice? Nevím, co by se muselo stát