V hlavním městě v konkurenci 248 dalších týmů z osmi evropských zemí hned tři z pěti kategorií vybojovaly medaile.

„Po postupu dorostenců do nejvyšší soutěže je to asi největší úspěch našeho klubu na poli mládeže. Navíc uspěly hned tři týmy,“ pochvaluje si šéftrenér mládeže FBC Přerov Pavel Ceh.

Spanilou jízdu Přerovanů načala už v pátek nejmladší kategorie elévů. Ti postupně nedali šanci Chomutovu, německému Lipsku, druhý den dokonce porazili Bohemians Praha. Prvenství ve skupině pak Hanáci potvrdili i proti rozjetým Gullivers Brno. Stopku jim v semifinále vystavil další brněnský celek Troopers.

„Zápas s Gullivers nás stál hodně sil. Navíc, tato kategorie byla jediná z mužské složky, která odcestovala s pouhými dvěma lajnami. Proto už ztráta sil byla znát. Kluci bojovali do poslední vteřiny zápasu a prohra o gól byla hodně krutá,“ popisoval Pavel Ceh.

Parádní bronzové umístění z 27 kvalitních týmů však FBC pochopitelně bral všemi deseti.

ZÁŘIL I LIGOVÝ DOROST

To ale nebylo vše. Dorostenci FBC Přerov se už v minulé sezoně blýskli postupem do nejvyšší tuzemské soutěže a aktuálně tak bojují v 1. lize. V Praze nejprve ovládli skupinu, když si poradili i s výběrem pražské Sparty.

Zápasem s velkým „Z“ však bylo čtvrtfinále proti superligovým Bohemians Praha. Remízu 2:2 muselo rozseknout až infarktové prodloužení, ve kterém Přerov dostal dvouminutovou možnost přesilovky pět na tři. V té uzavřel hattrick Kryštof Burda a poslal Hanáky do semifinále. Přerovskou jízdu zde musel zastavit až výběr Moravskoslezského kraje.

Třetí medaili do sbírky přidaly starší žákyně. Jediná dívčí kategorie Přerova na turnaji ovládla skupinu a v semifinále přes bojovný výkon padla 0:2 s Bohemians Praha.

Zapomenout však nesmíme ani na mladší a starší žáky FBC Přerov. Těm po bojích ve skupině těsně unikla účast v hlavních vyřazovacích bojích. V play-off B však mladší žáci uzmuli třetí a starší žáci dokonce skvělé druhé místo, když vyřadili po nájezdech i pražskou Spartu.

Přerovská mládež tak na prestižním turnaji opět potvrdila, že aktuálně patří k tomu nejlepšímu minimálně na moravské florbalové scéně.