Zatímco v květnu v Maďarsku z toho bylo na závodech stříbro, tentokrát před zraky své dcery ještě povýšil. Na severu Evropy si však sáhl na dno. Po prvním dni, kdy zvládl nejlépe úvodní disciplíny, se ozvala záda.

Jiří Tkadlčík na MS ve Finsku -truck-pull-kamion | Video: Archiv sportovce

„Zůstalo mi asi třicet procent síly. Zvážil jsem rizika a šel do závodu. Záda byla fakt špatná, ale nechtěl jsem se vzdát ani přes obrovské bolesti,“ říkal Tkadlčík. Tuto variantu zvažoval.

Během druhého dne klesl na třetí příčku. Fyzioterapeut jej však dal dohromady. Zašel na masáž, saunu, dal si prášky a třetí den byl jako znovuzrozený.

Jiří Tkadlčík na MS ve Finsku-viking-press | Video: Archiv sportovce

Posunul se na stříbrnou příčku a stále měl naději na tu nejvyšší a nejcennější. „To jsou zvraty, které jsem si vysnil. Normálně to nedělám, ale slíbil jsem dceři medaili, jako bych věděl,“ popisoval.

Povedlo se. Zlato vydřel! „Je to doma. Bomba, bomba. Sice mě bolí celý člověk, ale zachvíli nebude. Tohle mistrovství jsem soi pořádně oddřel a vítězství považuji za jedno z nejcennějších. Jdu si to teď pořádně užít,“ uzavřel už dvojnásobný mistr světa.

Jiří Tkadlčík na MS ve Finsku - vítěz | Video: Archiv sportovce