S tímto faktem se nejlépe popasoval Jiří Klíma a stal se celkovým vítězem.

Na start plavání se v sobotu v pravé poledne postavilo 150 závodníků, plus další členové štafet čekali v prvním a druhém depu. Na startu byla též dvojice AD Cyklo Jiří Klíma a Václav Klakurka.

Trať napříč přehradou měřila 700 metrů a jako první se v depu objevili plavci specialisté, kteří byli členy štafet, aby předávali pomyslný kolík bikerům a ti dále běžcům. S nevelkou ztrátou vylézal z vody i Klakurka a za ním s mírným odstupem Klíma.

Trasa kola měřila 42 km a byla opravdu dosti tvrdá, co se týče profilu. Převýšení činilo 1100 metrů, jelo se převážně po asfaltových cestičkách.

Tempo udávali čerství cykloštafeťáci, kteří nebyli vyčerpáni plaváním. Ale i tak oba triatlonisté AD Cyklo s nimi drželi krok a až těsně před druhým depem v táhlém stoupání odpadl ze skupiny Klakurka.

Druhé depo bylo v Rakouském městečku Kollerschlag. Z něho vybíhal mezi jednotlivci na třetím místě Klíma za Rakušanem Willem a Němcem Buderem. Klakurka společně s trojnásobným vítězem tohoto závodu Lorencem vbíhali na sedmikilometrovou trať na 6. respektive 7. pozici. Opět se jednalo o velmi náročný profil končící tříkilometrovým stoupáním v městečku Wegscheidu, ale už v Německu.

Úžasnou formu zde opět prodal Klíma, v seběhu setřásl Budera, ve stoupání nedal šanci Rakušanu Willovi a doběhl si do cíle pro absolutní prvenství a další vítězství v Českém poháru. Stal se rovněž mezinárodním mistrem Rakouska a Německa.

Klakurka v samotném závěru nedal šanci elitním závodníkům, kteří ho pronásledovali, a obsadil 7. příčku. Klíma tedy zvítězil i v kategorii U 23 a Klakurka obsadil druhé místo v Elite 1.

Byla to opět vynikající prezentace AD Cyklo Brodek v zemích s bohatou triatlonovou historií.

Dedek si upevnil první příčku

V podhůří Jeseníků se konal už 6. závod Hanáckého poháru v triatlonu, a to konkrétně v Rýmařově. Mezi padesátku triatlonistů se na start postavil i Aleš Dedek, jediný zástupce AD Cyklo Brodek. Velmi chladné počasí připravilo pro účastníky tři velmi tvrdé disciplíny. Po 500 metrech plavání v patnáctistupňové vodě odjížděl z prvního depa Dedek se čtyřminutovou ztrátou na nejlepšího plavce Slováka Tomašoviče.

V kopcovitém terénu kolem Rýmařova se ale zaskvěl brilantní stíhací jízdou a druhé depo opouštěl jako třetí.

V závěrečném běhu o délce osmi kilometrů se na první místo probojoval další Slovák Jurkovič. Ale i v běhu se Dedek předvedl. Půl kilometru před cílem dostihl Tomašoviče a obsadil v konečném pořadí druhé místo.

Tímto umístěním si pojistil vedení v celkovém pořadí Hanáckého poháru v triatlonu.

O nadcházejícím víkendu čeká triatlonisty AD Cyklo Brodek závod Světového poháru ve Špindlerově Mlýně, který se rovněž jede jako Mistrovství republiky na klasických distancích.

(fanc)