Na start se postavila stovka závodníků, kde hlavně účast špičky byla stoprocentní, neboť se zde mohl měnit lídr poháru a vedoucí závodník průběžného pořadí Kubíček z týmu Specialized si tedy ještě nemohl být jist celkovým vítězstvím.

Z triatlonového klubu AD Cyklo Brodek se jako v posledních závodech účastnili pouze Jiří Klíma a Václav Klakurka. A právě prvně jmenovaný mohl pouze při celkovém vítězství v závodě sesadit z trůnu vedoucího Kubíčka.

Už po plavání, které měřilo 1200 metrů, se zdálo, že je to pouze Jirkův sen. Ale po prvním depu, kdy oba jmenovaní odjížděli na osmé, respektive deváté pozici, začal Klíma úřadovat. Nejlepším časem kola se dotáhl na vedoucí dvojici Kubíček, Matera a pak spolu s Kubíčkem odjeli zbytku startovního pole.

Jirka se skvělým během držel vedoucího Kubíčka a po 10 kilometrech jej porazil v závěrečném sprintu na cílové pásce. Byla to nádherná tečka za jeho výkony a výkony celého klubu AD Cyklo. Po titulech mistra republiky ve sprintu a v supersprintu si Klíma vydobyl další velký sportovní úspěch.

Zvítězil tedy v celkové klasifikaci Českého poháru včetně kategorie Elite a má i titul v kategorii M 2, kde stříbro za druhé místo vybojoval Klakurka, který skončil v posledním závodu osmý a v celkové klasifikaci Českého poháru obsadil výborné páté místo. Aleši Dedkovi náleží třináctá pozice z 226 bodujících závodníků.

Za měsíc by se Klíma s Klakurkou mohli zúčastnit mistrovství světa, které se koná na Havaji. Účast si zajistili na kvalifikačních závodech Evropského a Světového poháru. Velké náklady jsou často ale spojeny s rodinnými úsporami, pokud se nenajdou v tomto sportu ochotní sponzoři.⋌ (fanc)