Tento nejslavnější evropský maraton, na světě druhý po Bostonském, se běží už několik let na městském okruhu ve východoslovenském městě Košicích. Běžely se dva okruhy se startem a cílem před hotelem Doubletree by Hilton.

Závodu se zúčastnilo přes tisíc startujících nejen na klasickém maratonu – běželi také půlmaratonci, minimaratonci na 4,2kma jeli i bruslaři na 20 kilometrů.

V rámci maratonu běželo i 32 štafet. Na startu byli sportovci z mnoha zemí a po celé trase okruhu povzbuzovalomnoho diváků.

Vítězem 86. ročníku se stal Keňan Jacob Kipkorir Chesire v osobním rekordu 2:10:59 hodin a za traťovým rekordem zaostal o 66 vteřin. Ženám kralovala Ukrajinka Olena Burkovská v čase 2:30:50 hodin.

Výsledky běžců přerovského regionu

Kategorie do 39 let: Jaroslav Gerec (Policie Přerov, 3:51:40), Tomáš Kocman (Tovačov, 3:54:51), Vít Lenhart (Policie Přerov, 4:30:31).

Kategorie M 50: Miroslav Gerec (Armáda ČR, 3:51:55).

Kategorie M 70: 1. Jiří Březina běžel tento maraton už po 22., podruhé zvítězil a doběhl do cíle už svého 499. maratonu. Před 10 lety v čase 3:33:31, před 20 lety 3:03:16 – čtvrtý.