Velmi náročný běh o délce 42 195 metrů přivedl běžce do známých i okrajových oblastí nejvyšších moravských hor.

Po společném startu od rozcestí pod chatou Jiřího u dolní stanice lanovky na Ramzové běželo 135 startujících po horských cestách a pěšinách po trase Ramzová - Šerák - Keprník - Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd - Ovčárna - Vysoká hole - Ztracené kameny - Skřítek místy v mlze (Švýcárna - Praděd) a pak za doprovodu deště do cíle před horskou chatou na Skřítku.

Velmi náročná trať a nepřízeň počasí nutily běžce k abnormálnímu výkonu (šest z nich závod nedokončilo). Celkovým vítězem běhu započítávaného do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2009 se stal Marek Procházka (TJ Šumperk, 3:30:20 hod.), druhým v cíli byl Tomáš Zahrádka (ZHORTEAM.net, 3:37:49) a na třetí pozici se umístil Václav Král (Severka Šumperk, 3:42:51).

Mezi ženami byla nejlepší Petra Havlová (FEL Praha, 4:09:33), druhá doběhla do cíle Štefánia Šrámková (CH 3, 4:44:07) a třetí příčku v celkovém hodnocení obsadila Dagmar Kubrová (Hvězda SKP Pardubice, 4:57:58).

Dobrý výkon podali i zástupci přerovského regionu. Mezi muži do 39 let vybojoval Pavel Horný (SK Přerov) osmé místo časem 3:57:39 hodin, Václav Váňa (RMC Lipník nad Bečvou) byl 23. časem 4:26:04 a 44. místo obsadil Radan Mika z téhož oddílu (5:12:24).

V kategorii nejstarších mužů (70 let a více) zvítězil Jindřich Tomíšek z Říkovic (5:57:02). Jiří Březina z SK Přerov v mlze zabloudil, přiběhl do cíle po časovém limitu sedmi hodin a nebyl klasifikován.