Pepo, konečně se vám podařilo ukončit dlouhou šňůru proher. Jaké jsou vaše pocity?

Popravdě, nám už ani nezbývalo nic jiného než začít porážet týmy jako je Karviná. Ta na tom v sezoně není optimálně a my tak věřili, že naše vítězství může přijít. To se taky stalo a pro nás je to jenom dobře. Pocity jsou samozřejmě super.

Zápas se však pro Přerov nevyvíjel úplně hladce. Přesto jste se těsně před půlí ujali vedení a to už nepustili. Co podle vás rozhodlo?

Proměňovali jsme šance. To se ukázalo jako nejdůležitější. Soupeřovi gólmani se nechytli a my co jsme hodili na bránu, to tam víceméně spadlo.

Dokázal byste na vaší hře najít něco, co vám na rozdíl od minulých utkání tentokrát určitě zafungovalo?

Kromě zlepšené střelby nám to dneska šlapalo taky v obraně. Nedělali jsme ani tolik technických chyb, jak tomu bylo v předchozích zápasech. Tohle když se sejde, tak to vypadá hned jinak.

Vy sám jste předvedl skvělý výkon a tým svými zákroky mnohokrát podržel. Bylo to vaše nejlepší představení v dosavadním průběhu sezony?

Je to možné. Já to taky klukům trošku dlužil. Několik nedávných zápasů jsem totiž kvůli zranění nemohl odchytat. Hlavně jsem ale rád, že jsem pomohl k bodům a nepřišlo to tak celé vniveč.

Během utkání jste si své zranění nechal několikrát ošetřit. Mohl byste přiblížit váš problém?

Mám prasklý vnitřní meniskus. V neděli jsem to musel řešit asi třikrát. Naštěstí jsme se za tu dobu, co to mám, naučili tady s Lubou, masérem, pohyby, kterými to dáme do pořádku. Když to takhle půjde dál, plánuji to do prosince vydržet a potom mě s největší pravděpodobností čeká artroskopie.

V příštím kole míříte do Frýdku-Místku, který jste už letos dokázali porazit. Věříte, že je ve vašich silách navázat na nedělní výsledek a i napříště zaznamenat bodový úspěch?

My se herně zlepšili už v předchozím kole s pražskou Duklou. Tentokrát jsme náš výkon navíc okořenili i bodově. Do Frýdku se tak určitě pojedeme poprat o další výhru.

AUTOR: TOMÁŠ STOKLÁSEK