Za tým házenkářů jste na slavnostním galavečeru Sportovce roku přebíral cenu pro třetí nejlepší kolektiv v kategorii dospělých. Jaké ve vás kolovaly pocity?

Přiznám se, že jsme to moc nečekali. Přece jenom kluby, které byly v nominaci s námi, byly mnohem úspěšnější, i třeba na mezinárodní scéně. Už z toho důvodu jsme nečekali, že bychom se umístili v první trojici nejúspěšnějších. Házená nemá až tak velkou popularitu, tím spíš nás tohle ocenění města Přerova potěšilo. Znamená to však pro nás i závazek. Musíme se prezentovat dobrými výsledky.

Dá se říct, že právě loňská sezona byla opravdu z hlediska výsledků výjimečnou? Zejména tedy z historického hlediska?

Samozřejmě z historického hlediska to bylo nejlepší umístění. Bohužel letos je jasné, že už na tento fakt nenavážeme. Na samotných výsledcích během podzimu, který se nám nepovedl, se podepsaly i odchody kvalitních hráčů, jakými bezpochyby byli Hastík či Plšek. Trošku trvalo, než se nové mužstvo sehrálo. Mezitím jsme ztratili body, které nám do první šestky nyní schází. Nicméně věříme v to, že v rámci probíhajících jednání nastoupíme do příští sezony když ne stejně silní, tak možná i trošku silnější.

Před sezonou váš tým postihla nešťastná událost v podobě náhlé ztráty trenéra Miroslava Franka. Měnily se tímto ambice týmu?

Odchod Mirka byl pro nás samozřejmě hodně nečekaný. Hráče, stejně jako nás, to zákonitě poznamenalo. Většina kluků ho znala dva i tři roky, co tady trénoval. Je z Hranic, takže jsme se častokrát setkávali, trénovali a hráli jsme proti sobě. Hodně kluků prošlo Hranicemi, takže ho znali i odtud. Otázkou je, jestli by byly s ním výsledky lepší nebo horší. Odchody hráčů by proběhly tak i tak ve stejném rozsahu. Jisté ale je, že jeho náhlý odchod psychiku týmu poznamenal výrazně.

Nyní už k tomu pozitivnímu. Podařilo se vám porazit první tým extraligy Jičín. Je tato výhra odměnou za trpělivost?

S hráči jsme si sedli a řekli jsme jim, že nebudeme řešit to, co bylo na podzim. Všechno jsme si s jednotlivými hráči víceméně vyjasnili s tím, že na podzim zapomeneme. Chceme jít zápas od zápasu a hrát prostě co nejlépe. Myslím si, že je na výkonnosti vidět určitý posun. Na podzim nás někteří diváci kritizovali, že ne všichni hráči odvedli to, co se od nich očekává. Přece jenom v aktuální jarní části je vidět kvalitní přístup všech hráčů. Dřou a bojují o každý míč. Využili jsme toho, že Jičín je více pod tlakem. Patří ke špičce soutěže. Navíc, když nyní hrají o titul, jsou logicky nervóznější. Máme výhodu zkušenějších hráčů, kteří si v zápase vypracované vedení dokázali pohlídat. Vítězství nad Jičínem bylo svým způsobem logickým vyústěním našich dobrých jarních výkonů.

V neděli jedete do Frýdku. Předpokládám, že ambice jsou jasné – zvítězit.

Doma jsme s Frýdkem remizovali, což jsme považovali za ztrátu. Oba týmy jsou kvalitou srovnatelné, nám měla hrát do karet výhoda větších zkušeností. Na palubovce soupeře chceme podat co nejlepší výkon. Ideální by byl zisk dvou bodů, čímž bychom soupeři odskočili před nadstavbou o pět bodů. Soutěž bychom tak měli možnost dohrát ve větším poklidu. Frýdek má kvalitní tým, v nejhorším případě bychom brali i bod.

Proti Jičínu jste postrádali Radima Kovaříka a Jakuba Kulišťáka, je šance, že by v neděli nastoupili?

Kuba během týdne doléčoval zranění, které si přivodil v zápase v Hranicích. Uvidíme z hlediska výsledků vyšetření. Pokud by to bylo možné, tak by s námi potrénoval a podle toho, jak by se cítil, bychom zvažovali jeho nasazení do zápasu. U Radima je to obdobná situace. Od podzimu má problémy s ramenem, a pokud se dostane do soubojů, tak ho cítí. Do zápasu by však měl naskočit.