Podařilo se vám porazit Prostějov. Vypadá to, že jste se na soupeře dobře připravili…

Dá se říct, že ano… ale ta samotná příprava byla značně komplikovaná. Od začátku týdne jsme zápasili s marodkou. V pondělí jsme měli k dispozici jen čtyři hráčky, úterý pak šest. Absence řady hráček nám komplikovala plány. V závěru týdne jsme se už dali dohromady a konečně mohli adekvátně trénovat.

Na které herní prvky jste se prioritně zaměřili?

Věnovali jsme se hlavně přihrávce a servisu, na tom jsme chtěli svou hru postavit. V předchozích zápasech jsme s tím měli problémy. Nevedla se nám ani souhra, kterou jsme častokrát překombinovali. Rozhodli jsme se, že zkrátka na tom důkladně zapracujeme. Když se podívám zpětně, tak se nám to určitě vyplatilo.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: Senzace! Přerovské volejbalistky skvělým výkonem porazily Prostějov

Co si myslíte, že hlavně rozhodlo o vašem triumfu?

Už v tom prvním setu jsme soupeře zatlačili servisem. Měli jsme i díky Verči Mátlové šňůru několika bodů. Oni následně znejistili, což nám hrálo do karet. Základ byl také v dobré obraně a hře na síti.

Dokázali jste navíc eliminovat obě smečařky jak Kossanyiovou, tak i Miletičovou, zaměřili jste se na ně cíleně?

Věděli jsme, že právě od nich bude hrozit největší nebezpečí, a proto jsme se snažili jejich útoky na síti ubránit, což se nám nakonec podařilo.

Nicméně ten třetí set vám moc nevyšel…

Téměř už klasická záležitost. Přestali jsme hrát, naprosté naše sebeuspokojení. Dostali jsme se pod tlak, ze kterého jsme se nedokázali vymanit. Z toho také pramenily nespočet zbytečných individuálních chyb. Musel jsem pak střídat nahrávačku, aby si alespoň na chvíli odpočinula. Ten čtvrtý set jsme už naštěstí zvládli.

Dá se říct, že to by z vašeho pohledu nejlepší zápas, který jste dosud v Přerově odkoučoval?

Nebudu zastírat, že se nám to samotné střetnutí po herní i taktické stránce povedlo, ale ono i ta některá předchozí jsme nehráli vůbec špatně. Například s Olomoucí či s Frýdkem, který jsme zdolali jen 3:2, ale mohli jsme klidně vyhrát 3:0. Důležité je, že jsme si těmito body jsme si vyrovnali ty ztráty z předchozích utkání.

Asi budete souhlasit s tím, že právě výhra nad Prostějovem vašim svěřenkyním zajisté pozvedne sebevědomí.

Určitě, hlavně smečařkám a nahrávačce, které se v posledních zápasech trošku trápily. Ale jak jsem řekl holkám už před nadstavbou, tak musíme jít od zápasu k zápasu. Je potřeba myslet hlavně dopředu a dobře se připravit na další soupeře.

Nyní vás čeká další těžký soupeř pražský Olymp. S jakým cílem pojedete do Prahy?

Chceme zvítězit. Víme, že to bude těžké… hrají doma, to je jejich výhoda. Zkusíme je však překvapit. Rozhodně se s nimi dá hrát, věřím, že můžeme uspět.