Výborná byla jejich medailová bilance na mezinárodních pohárových soutěžích, z nichž braly dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Dalších deset cenných kovů získal Spartak v nominačním boji o postupová místa na mistrovství republiky, kam se nakonec podívají tři závodnice.

V kategorii nadějí mladších (ročníky 2009 a 2010) se to vůbec poprvé podařilo Nele Hasoňové. „V Jablonci nad Nisou v početné konkurenci nebude mít jednoduchou pozici, ale pro úspěšnou reprezentaci klubu udělá maximum,“ uvedla předsedkyně oddílu moderní gymnastiky a hlavní trenérka Iva Otáhalová.

Eliška Zbožínková v kategorii kadetek mladších (ročníky 2007 a 2008) prožívá nejlepší sezonu závodní kariéry a kvalifikovala se na mistrovské klání do Vyškova. „Sklízí plody své tréninkové píle a pohybového nadání,“ prozradila Iva Otáhalová.

Třetím přerovským želízkem v ohni mezi tuzemskou elitou je dorostenka (2003 a starší) Sára Zbožínková. „Osmnáctiletá gymnastka ladí formu na vrchol sezony v Jablonci nad Nisou, kde poměří síly se soupeřkami z celé republiky,“ zmínila hlavní trenérka.

Kromě Ivy Otáhalové se o kompletní přípravu všech závodnic stará trenérský štáb Naděžda Švrčková, choreografka Alice Otáhalová a baletní pedagožka Lucie Roháčková.

„Pohárové a přebornické soutěže ukázaly stoupající výkonnost, závodnice na posledních závodech dosáhly osobního maxima v bodovém hodnocení. Elišce, Nele a Sáře přejeme na mistrovském závodním koberci radost z pohybu a předvedení suverénního výkonu,“ vzkázala závěrem Iva Otáhalová.