Jejich první cíl byl zhruba dva tisíce kilometrů vzdálený anglický Cheddar, kde se jely dva poslední závody Evropského poháru v BMX. Cesta přes Německo, Lucembursko a Belgii jim s lehkým spánkem na odpočívadle v Německu trvala zhruba 20 hodin a přivítal je francouzský přístav Calais, kde se nalodili na trajekt a za hodinu a půl již opouštěli tuto obří loď na území Anglie.

Zde je čekala ještě asi 400 km dlouhá cesta po perfektně upravených silnicích a ve středu večer se ubytovali v kempu, přímo u bikrosové dráhy. Následující den patřil odpočinku a prohlídce starobylého Cheddaru a již jezdce čekal páteční trénink. Dráha stejná jako v roce 2006 (kdy se na ní jel závěrečný závod ME), perfektně upravený povrch a asfaltové zatáčky.

Po absolvování tréninku čekal jezdce opět odpočinek a následné dva závody.
Na ten sobotní se oba jezdci dobře vyspali a Michal po základech, kde zajel 3, 3, 5 postoupil do semifinále. V tom si držel od startu postupovou čtvrtou pozici až do poslední zatáčky, ve které ho předjel jeden z belgických jezdců. Následná cílová rovinka byla opravdu infarktová, když se na ní Michal neustále přetahoval o postup s belgickým jezdcem až do cíle.

Po jeho projetí musela rozhodovat cílová kamera, která určila jako postupujícího do finále hranického jezdce. Ve finále nakonec Michal dojel na 6. místě a v cíli obdržel cenný pohár. Honza po základních jízdách, které dojel na 5., 3., a 4. místě postoupil do čtvrtfinále, ve kterém dojel na 5. místě, a celkově tak bral pěkné 17. místo mezi juniory a připsal si tak cenné body do celkového hodnocení.

Následující nedělní závod již tolik úspěšný nebyl. Michal se opět po základech probojoval do semifinále, kde si tentokrát vyměnil role opět s belgickým jezdcem a skončil tak na 5. místě a celkově na místě devátém. Honza již v základech narazil na silnou skupinu jezdců z popředí celkového pořadí a po dojezdech 5, 6, 5 do dalších bojů nepostoupil.

Následoval přesun do Walesu

Hned po závodech následoval přesun do Walesu a ubytování u známých. Celé pondělí pak jezdci věnovali prohlídce přímořského městečka Barry a jeho nádherného pořeží, které bylo tvořeno útesy a písečnými plážemi. Večer následoval návrat do Anglie, a to do sedmdesátitisícového městečka Stevenage, ležícího asi 40 mil severně od Londýna, které se stalo na týden hostitelem našich jezdců.

V neděli 5. července čekal na hranické jezdce závod nedaleko Londýna v městečku Hayes, kde místní klub Hawks pořádal závod Big Inter Regional, který se jel jako přebor mezi jižní a východní Anglií. Na tento závod se sjelo celkem 234 jezdců a naši závodníci mezi nimi vzbudili vcelku velkou pozornost díky velké vzdálenosti, ze které na závody přijeli, a pro většinu místních i díky exotické zemi, za kterou náš stát stále považují.

A v samotném závodě na sebe naši jezdci poukázali i svými skvělými výkony. Michal hned v základních jízdách zajel 1, 1, 2 a postoupil rovnou do finále. V tom se na startu postavil vedle jezdce, který před spadnutím rampy přepadl přes kolo, a to tak nešťastně, že zůstal ležet před hranickým jezdcem. Ten tak vyjel ze startu na sedmé pozici a začal stíhat jezdce před sebou.

Na druhé rovince se propracoval na čtvrté místo a z poslední zatáčky vyjížděl již jako druhý. Tak dojel i do cíle, když mu na vedoucího jezdce scházelo zhruba půl metru. Honza to měl podstatně těžší, když se rozhodl poměřit síly s jezdci anglické elitní skupiny. S napětím jsme čekali, jak dopadne první základová jízda, ve které Honza dojel na skvělém druhém místě. V dalších přidal ještě 4. a 3. místo a postup do semifinále.

V tom dojel na 3. místě a vybojoval si tak postup do finále. V něm se nakonec umístil na výborném 6. místě. Hned po závodech naši výpravu čekal pondělní přesun do přístavu Dover a trajekt zpět do Francie.

Další štací bylo Dánsko

Odsud dvoudenní putování po belgickém a holandském pobřeží a pak přes Amsterdam a Hamburg do dánské Fredericie, kde se jel letošní vrcholný závod sezony a to Mistrovství Evropy v BMX.

Do dějiště tohoto závodu dorazili jezdci ve středu ráno a večer hned absolvovali první trénink. V sobotním závodě si Michal vyjel 4. a dvě 3. místa v základech a postoupil do čtvrtfinále. V něm dojel na 6. místě a celkově se tak umístil na 21. pozici. Honza v juniorské kategorii postoupil v sobotu do čtvrtfinále, ve kterém dojel rovněž na 6.místě.

V nedělním posledním závodě ME po základech na 6., 2. a 2. místě rovněž vyjel čtvrtko, ve kterém jel na postupovém 4. místě, ale v zatáčce se nevyhnul kolizi s německým jezdcem a dojel tak na nepopulárním 5. místě a celkově tak skončil na 17. místě.

V celkové pořadí ME se po odjetí deseti závodů Honza umístil mezi 102 jezdci na výborném 30. místě. Škoda, že mu zranění uprostřed sezony nedovolilo absolvovat část závodů, což ho připravilo o lepší letošní umístění. I přesto je tento výsledek příslibem na příští sezonu, kdy bude hranický jezdec v juniorské kategorii již ostříleným mazákem.