Soustředění v Přerově už máte za sebou. Jak jste jej zvládl?

Byly to dva hodně dlouhé a náročný týdny. Trénovali jsme od rána do večera. Po fyzické stránce to bylo hodně náročné.

Jste rád, že soustředění proběhlo doma v Česku, než kdybyste trénovali v Rusku?

Určitě. Stejně bychom ale v Rusku asi nebyli, jeli bychom někam do Finska nebo Švýcarska. Pro mě je ale samozřejmě lepší, že jsme mohli být v Česku.

Měli jste vůbec čas na nějaký odpočinek popřípadě se podívat za rodinou?

V neděli jsme měli volno, tak jsem byl s přítelkyní. S rodinou jsem se jinak viděl jen vždy po zápase.

Z těch tří přípravných utkání jste odchytal pět třetin a ani jednou neinkasoval. Zdá se tedy, že máte formu hned od úvodu sezony…

Povedlo se mi neinkasovat, ale zatím to není tak rozhodující. Musím samozřejmě chytat od začátku sezony do konce. Není ale radno to nějak přeceňovat.

Jak se vám spolupracuje s finským trenérem gólmanů Jussim Parkkilou?

Dá se říci, že se známe de facto jen ty dva týdny. Přišel totiž do Petrohradu až nyní před sezonou. Určitě přinesl nějaké nové metody, které se snažím naučit a používat v zápase. Je to fyzicky náročné, ale doufám, že to bude všechno ku prospěchu věci.

Klub v létě po nepříliš vydařené sezoně propustil trenéra Václava Sýkoru a angažoval na post hlavního kouče Miloše Říhu. Je to pro vás lepší, že máte opět českého trenéra?

Nevím, jestli to je nějaká výhoda. Možná to tak vypadá, ale spíš si myslím, že to výhoda není. Když prostě výkony podávat nebudu, tak mě nepostaví. A to platí pro každého hráče bez ohledu na národnost.

Určitě je pro vás dobré, že máte v týmu krajana Petra Průchu. Všiml jsem si, že v posilově hodně cvičíte ve dvojičce právě s ním a na ledě se dost hecujete. Jste zřejmě hodně velcí kamarádi…

Jsme v týmu dva Češi, tak k sobě máme určitě nejblíže a bavíme se nejvíc, protože si nejvíc rozumíme.

Proslýchá se, že klub chce do týmu přivést ještě jednoho kvalitního brankáře. Jak se dokážete vyrovnat se zvýšenou konkurencí? Na druhou stranu loni jste předvedl své kvality a vytlačil z bráni dokonce Jevgenije Nabokova…

Vím, co se proslýchá a píše a svým způsobem jsem na to připraven. Loni jsem byl v Petrohradu s Nabokovem, takže snad nic horšího mě už potkat nemůže, než co jsem prožíval loni na začátku sezony.

Do Petrohradu jste přišel z Vítkovic, takže můžete porovnávat. Myslíte, že nejlepší týmy z naší české extraligy by byly schopné hrát KHL?

Těžko říct. Já osobně jsem zvědavý na Lev Poprad, jak bude hrát. Naše česká extraliga je hodně kvalitní. Myslím si, že obranná fáze je kvalitnější než v Rusku, ale zase na druhou stranu v Rusku jsou šikovnější útočníci. Některé zápasy v KHL jsou hodně rychlé, rychlejší než u nás a někdy by se daly řadit i k zápasům národního družstva.