Devítileté gymnastky Johanka Kučerová a Sára Zbožínková sbíraly prvním rokem své zkušenosti v kategorii naděje nejmladší. Na technice práce těla a švihadla je čeká hodně práce, ale talentované, pilné závodnice prokázaly svůj pohybový potencionál. K posunu ve výsledkové listině do špičky musí popracovat hlavně v provedení sestav. Na posledních soutěžích získala Sára 21. místo v Ostravě, Johanka 11. v Plzni a 9. v Brně.

Premiérový start na MČR v kategorii základního programu absolvovala stejně stará Alenka Žaroská. Výkon bez náčiní a švihadlo ohodnotili rozhodčí jako dvacátý. Postup na vrcholnou domácí soutěž byl pro závodnici úspěchem.

Z trojlístku závodnic o rok starších si nejúspěšněji vedla Magdaléna Uvírová, která po šesté příčce v Plzni obsadila pátou pozici v Chomutově a závěr vypíchla stříbrem v Táboře a zlatem v Brně.

Koncentrace a větší sebevědomí schází na koberci Natálii Mandátové – 20. příčka v Ostravě a 11. v Táboře bylo reálným ohodnocením výkonu.

Adéla Šebíková po jarní tříměsíční tréninkové absenci předvedla své momentální maximum ohodnocené 12. pozicí v Táboře a 5. místem v Brně.

Lenka Vincenová zhodnotila své tréninkové úsilí nejlepší sezonou v gymnastické kariéře. Druhé místo v Brně, sedmé v sestavě bez náčiní a stříbro v obruči je v konkurenci závodnic z osmi evropských zemí ze silně obsazeného podniku z posledního víkendu v Mariboru bezesporu úspěchem.

Kadetky v akci

V kadetkách mladších Eliška Opletalová skončila pátá v Táboře, postup do finále v míči a výkon ohodnocený čtvrtým místem v Ostravě patřil k nejkvalitnějším výsledkům v sezoně.

Michaela Šlosarová zvítězila v Plzni, čtvrté místo obsadila v Chomutově a v Mariboru statečně bojovala se závodnicemi o třídu vyšší. V juniorské konkurenci si odvezla dvě pátá místa za obruč a míč.

Tereza Havierniková si po celé závodní období udržela vysoký výkonnostní standard. Kromě 4. místa v Chomutově na každém závodě včetně republikového získala medailové umístění. Zlato si dovezla z Plzně i z Tábora a stala se suverénně nejúspěšnější závodnicí oddílu v jarní sezoně.

Pravým opakem byly výkony v seniorské kategorii Pavlíny Koplíkové. Chyby v provedení doprovázely na koberci všechny sestavy – 11. příčka v Ostravě, v Mariboru osmé místo ve stuze, šesté v míči. Na mistrovství republiky v první výkonností třídě se kromě míče nevyvedla žádná sestava a sedmnáctá pozice byla zklamáním.

Příčin bylo více, slabá fyzická kondice, nedostatečná dynamika práce na tréninku, nízké sebevědomí, drobná zranění a úvodní nedostatek v sestavě dokázaly Pavlínu po psychické stránce dostat natolik, že nebyla schopna předvést ani svůj standard. Pokud závodnice ve spolupráci s odborníky popracuje na nedostatcích, má šanci se opět se ctí utkat se soupeřkami v příští sezoně. Po technické stránce na to bezesporu má. ⋌(io)