Lukáš Vilím, Miroslav Netopil, Adam Přikryl a Lukáš Bátěk po vítězstvích nad Rakouskem a Moldavskem podlehli ve finálovém souboji týmu Slovenska 9:16. Pro českou reprezentaci byl turnaj po sérii tréninkových kempů kvalitní přípravou na červnové mistrovství světa na Maltě.

„Přerov je tradičním místem přípravy mládežnických reprezentací, zázemí a podmínky, které zde máme, jsou pro přípravu ideální,“ uvedl za pořádající KVP Přerov Petr Přikryl, který je zároveň předsedou sekce Rozvoje mládeže ČSVP.

Utkání 1. ligy vodního póla mezi KVP Přerov a UP Olomouc v únoru 2024.
Vodní pólisté doplatili na rekonstrukci bazénu. Dopadli jsme nejhůř

Namísto čtyř týmů jich na Hanou tentokrát dorazilo šest, kromě Česka a Slovenska také výběry Litvy, Moldavska, Ukrajiny a Rakouska.

„Spokojenost týmů je pro nás motivací do přípravy dalšího turnaje. Český tým kromě přípravného turnaje v Přerově stihl několik tréninků a před blížícím se červnovým mistrovstvím světa na Maltě absolvoval další kvalitní přípravu,“ pochvaloval si Petr Přikryl.

V květnu mladé české reprezentanty čeká společná příprava s Rakouskem v Linci a před odletem na mistrovství světa další kemp v Přerově.

Turnaj kategorie U15 Inter Cup v Přerově.
Mládežnické reprezentace trénují v Přerově. Nechybí hráči KVP