„Konečně jsme se sešli ve slušné sestavě a urvali první body. Proti Kladnu to byla vydřená výhra, trošku jsme zaspali začátek. Proti Berounu jsme nastupovali v roli outsidera, za stavu 4:4 jsme tam měli nějaké šance, trošku nás trápí, že je málo proměňujeme,“ mrzelo přerovského hráče Petra Školouda.

Po nedělní prohře s Medvědy měli Přerované minimální čas na oddych a okamžitě museli naskočit do dalšího duelu s pražskými Roller Storm. S těžkou úlohou si nakonec poradili.

„Bylo těžké se vrátit v hlavách zpátky a začít od znova makat. Jsme moc rádi, že se nám podařilo urvat další tři body, snad to tak bude pokračovat,“ přeje si Petr Školoud.

Letošní ambice Přerovanů v nejvyšší soutěži jsou jasné. Dostat se mezi čtyři nejlepší týmy v republice.

„Napřed se musíme sehrát, protože spolu takto hrajeme jen dva dny. Pak bude play-off, všechny týmy hrají osmifinále. Tam už do toho musíme jít naplno. Chceme samozřejmě do Final Four, tak uvidíme,“ prozradil Školoud.

ŠKOLOUD MÁ ZA SEBOU SEZONU VE ŠPANĚLSKU

Právě dvaadvacetiletý odchovanec přerovského hokeje si během letošní hokejové sezony vyzkoušel zahraniční angažmá v hokeji na kolečkách. Podobně jako Jan Andrýsek si zahrál ve Španělsku. Petr Školoud u týmu Castellónu.

„Docela se mi dařilo, poskládali jsme docela dobrý tým, vypadli jsme až minulý týden v semifinále, což je úspěch. Byla to životní zkušenost, naučil jsem se tam dva jazyky, angličtinu i španělštinu,“ prozradil závěrem přerovský útočník.


Výsledky IHC Night Birds Přerov:

IHC Night Birds Přerov – IHC Čerti Kladno 10:8
Branky Přerova: Gremlica 2, Zbořil 2, Hanák 2, Školoud 2, Jergl, Andrýsek.
IHC Night Birds Přerov – IHC Berounští Medvědi 5:8
Branky Přerova: Andrýsek, Školoud, Ferenc, Kuča, Zbořil.
IHC Night Birds Přerov – IHC Roller Storm Praha 5:4
Branky Přerova: Andrýsek 2, Zbořil 2, Jergl.