Night Birds mají k dispozici tým bez tradičních opor, jako byli Mikuláš Zbořil, Petr Školoud, Jakub Ferenc či Jan Andrýsek. Zato jim však pomáhají jiná zvučná hokejová jména – Stanislav Svozil, Martin Ryšavý, Jakub Navrátil nebo v prvních dvou zápasech i Karel Plášek.

O víkendu se „Sovičky“ poprvé představily doma. Duely s Brnem a Boskovicemi skončily oba nerozhodným výsledkem 6:6, v prodloužení domácí zvítězili pouze proti brněnským Mission Roller a do tabulky tak zapsali tři body.

„Když se podívám, v jaké jsme nastupovali sestavě, myslím, že jsme odevzdali maximum. Mrzí nás ztráta tří bodů, ale na druhou stranu musíme být pokorní,“ říká nejzkušenější přerovský harcovník Pavel Hanák.

Duel proti Brnu rozhodl po krásné individuální akci ještě nedávno člen reprezentačního hokejového kádru Stanislav Svozil. V utkání to ale dlouho na body nevypadalo. V závěru však Přerov dokázal z 3:5 otočit na 6:5, škoda inkasovaného gólu deset sekund před koncem.

Radek Štěpánek a Marek Všetíček.
Tragédie. Trenér Štěpánka spáchal sebevraždu. Zahrál si i za MEO

S Boskovicemi naopak Night Birds promarnili solidní náskok a nakonec se museli spokojit s bodem.

„Proti Brnu jsme to krásně dotáhli. Pokud bychom měli kluky, kteří s námi běžně hrávali, tak bychom ve druhém zápase vedení 4:2 neztratili. Ale mladí hrají výborně, je potřeba je zapracovat a jsem rád, že se ukázali,“ hodnotil Pavel Hanák.

„Někdy zkušenosti trošku chybí, myslím tím takovou tu ‚inlinovost‘, ale je důležité, že to všichni odbojovali. Tři body bereme,“ dodal.

Pětičlennou východní skupinu extraligy zatím vede dosud neporažený Zlín. Přerov je s šesti body třetí a nyní jej čekají odvety. Doma se „Sovičky“ představí v sobotu 10. června, kdy přivítají celky Uherského Brodu a vedoucího Zlína.

IHC Night Birds Přerov – Mission Roller Brno 7:6p (2:5, 4:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Holík (S. Svozil, Indrák), 12. Krupa, 25. Navrátil (S. Svozil, P. Hanák), 33. S. Svozil (P. Hanák), 34. Navrátil (P. Hanák), 37. Indrák (S. Svozil), 41. S. Svozil (Navrátil, P. Hanák) – 10. D. Hrachovina, 14. Dufek (Strýček), 18. Kučeřík (Strýček), 18. D. Hrachovina (P. Hrachovina), 19. Dufek (P. Hrachovina), 40. D. Sedláček (Kučeřík, Strýček).

IHC Night Birds Přerov – HC Boskovice 6:7p (4:2, 2:4 – 0:1)

Branky a nahrávky: 9. S. Svozil, 16. Navrátil (P. Hanák), 18. Krupa (Holík), 19. Indrák (Krupa, Holík), 31. S. Svozil (P. Hanák), 37. Holík (Krupa) – 3. Gabriška (Šmíd), 13. Hrazdil (Šmíd, Novotný), 23. Gabriška (Šmíd, Šmahel), 27. Novotný (Gabriška), 28. Ošlejšek (Müller), 33. Schejbal (Gabriška), 42. Novotný.