Přerovský matador Jaroslav Hýzl byl po 3,8 kilometru dlouhém plavání a 180 kilometrech na kole na 11. místě prestižního závodu Moraviaman v Otrokovicích.

Ve své věkové kategorii neměl konkurenci. Jenže závěrečný maraton zaběhl „jen“ zpoloviny a snad poprvé v kariéře z průběžného 12. místa vzdal.

„Asi poprvé, co závodím, vyhrála hlava nad srdcem závodníka. Vzdal jsem, i když se mi běželo dobře. Zvítězily vyšší cíle pro tento rok,“ vysvětloval šestinásobný pokořitel slavného Ironmana na Havaji.

Famózní běh favoritky a český rekord

Právě účast na letošním mistrovství světa na proslulé trati na Big islandu byla důvodem Hýzlova předčasného konce na domácím šampionátu.

Čtrnáct dní po závodech v Otrokovicích jej totiž v rakouském Klagenfurtu čeká kvalifikace.

„V kategorii 50+ jsou jen čtyři kvalifikační sloty. Tak jsem raději pošetřil nohy,“ prozradil Jaroslav Hýzl.

Iroman v Klagenfurtu je na programu 7. července.

„Chci podat co nejlepší možný výkon, abych byl posedmé přímým účastníkem nejprestižnějšího triatlonového závodu na světě,“ má jasno železný muž z Přerova. „Stejně mě to ale štvě,“ vrátil se k nedokončenému Moraviamanovi.

Českou vrcholnou akci v dlouhém triatlonu tak naprosto bezkonkurenčně ovládl Tomáš Řenč. Nejenže druhému v pořadí Janu Oppolzerovi nadělil přes 26 minut, jeho čas 8 hodin 19 minut a 6 sekund je novým českým rekordem.

Mezi ženami dominovala favorizovaná Simona Křivánková, která v celkovém pořadí brala parádní osmé místo i díky famóznímu závěrečnému běhu.