Po středeční domácí prohře o deset branek s Litovlí utrpěli Přerované dvojnásobně krutou prohru v Hranicích.

Cementáři jednoznačně museli odčinit předchozí blamáž ve Frýdku-Místku a v souboji proti poslednímu týmu tabulky od začátku nenechávali nikoho na pochybách, kdo bude na palubovce pánem.

Už po patnácti minutách hry domácí Hranice vedly o deset branek (12:2) a Přerované, kteří za první poločas nastříleli jen sedm branek, nedokázali domácímu tlaku vzdorovat.

Druhý poločas pak domácí znovu zcela ovládli, vyhráli ho znovu o deset branek a v celkovém součtu tak soupeři na cestu domů nabalili dvacetibrankovou prohru 35:15.

„Vítězství o dvacet branek se hodnotí dobře, ale soupeř je poslední a nemá takovou kvalitu, abychom mohli naše vítězství přeceňovat," uvědomoval si trenér Cementu Hranice Libor Hrabal.

Ten kvitoval zejména fakt, že jeho svěřenci dokázali po třech utkáních, ve kterých získali pouze bod, znovu zvítězit.

„Toto vítězství nám může pomoci do dalších zápasů," věří hranický lodivod.

V tabulce osmí Cementáři by potřebovali zvládnout víkendový zápas na palubovce Brna, který uzavře první polovinu základní části extraligy.

Přerované nedokázali navázat na předchozí souboje s Hranicemi a tentokrát jednoznačně padli.

„Vysoké vítězství Hranic je zasloužené. Kvalita domácího mužstva se prokázala. Navíc domácí mají velký kádr a my si nemůžeme vybírat," konstatoval přerovský trenér Richard Buček, jehož tým stále trápí marodka, což se podepisuje na špatných výkonech a výsledcích týmu v úvodu sezony.

„Sice se nám někteří hráči vrací, ale naši mladíci ještě nejsou tolik sehraní, jak bychom potřebovali," dodal trenér Buček, jehož svěřenci první polovinu základní části nejvyšší soutěže zakončí v neděli domácím zápasem s Lovosicemi.

TJ Cement Hranice – Sokol Přerov HC 35:15 (17:7)

Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/0. Vyloučení: 3 – 4 (přímá ČK Kuba). Diváci: 265.

Hranice: Kučerka, K. Magrla – P. Magrla 4, Rachač 6, Zemánek 3, Hlaváč, Brož 5, Ševeček, Kobliha, Gřes 3, Hastík 2, Mičkal 9, Samiec 1, Třeštík 2. Trenér: Libor Hrabal.

Přerov: Kuba – Macík, Hradil 3, Švébiš, Lang, Buček 4, Ševčík, Šoustal 1, Valášek, Pernička 7. Trenér: Richard Buček.