1. liga

Čtvrtfinále Bowling City - Game Over 5:0

Utkání mělo být pouze formalitou a také se tak stalo. Pro Overy byl tento zápas jen čímsi navíc, protože se zachránili v lize na poslední chvíli, takže byli pro kojetínské Bowling City jen lehkým rozjezdem.

Kovo Topič - Draci 5:3

Očekávalo se, zdali dvojnásobný mistr ligy Kovo Topič zaváhá na cestě za případným třetím titulem a „černí koně“ Draci zopakují senzační loňskou jízdu ve druhé lize. Do stavu 4:0 to vypadalo na lehké sousto pro Topiče, ale Draci se nechtěli lehce vzdát.

V páté hře za nerozhodnutého stavu, si při dodatečném rozhozu vynutili další hru, a když už snížili na 3:4, všechno přítomné diváctvo očekávalo senzaci. Topiči ale po třech prohraných hrách přece jen dokázali poslední krok udělat.

Lucky Strike - SK Démon 3:5

Loni bronzoví Démoni byli považování za mírného favorita, i když postoupili až ze šestého místa, jelikož Luckynám chyběl jejich lídr a bojovali jen se třemi hráči. Démonům zahrálo všech pět členů velmi slušné hry, a i proto postoupili už do svého třetího semifinále.

Myblko - Strike 5:1 Myblko

Dvojnásobní vicemistři, sice byli oslabeni o jednoho svého stabilního hráče, ale i přesto očekávaně velmi snadno porazili Striky, kterým zahrál pouze jeden hráč, a tím pádem nebylo po chvilce co řešit.

Semifinále

Bowling City - Démoni 5:2

Démoni nedokázali proti lepšímu soupeři zopakovat svůj výkon ze čtvrtfinále a celkem jasně prohráli. Kovo Topič - Myblko 5:3 Opakování posledních dvou finále přineslo opět stejný výsledek. Topiči nezaváhali a porazili Myblko, kterému k nadějnějšímu výsledku chyběl lepší třetí hráč.

O 3. místo

Myblko - Démoni 3:6

Démoni už ve svém třetím souboji o bronz byli nažhavenější, více chtěli získat svůj druhý bronzový metál a po skvělém vyrovnaném kolektivním výkonu ho také vybojovali.

Finále

Bowling City - Kovo Topič 6:2

Všichni hráči už před začátkem ligy očekávali toto finále. Po základní a nadstavbové části měly oba celky shodný počet bodů. Očekával se tedy vyrovnaný souboj, jenže chyba lávky.

Bowling City se velmi záhy ujal vedení 2:0, 4:2 a poté si doslova krok po kroku vychutnával stále se přibližující zisk titulu, protože ani na chvíli nebylo během finále pochyb o tom, že kojetínští sesadí prozatímního vládce Kovo Topič z trůnu. Noví mistři během finále zahráli zatím nejlepší dosažený průměr ze všech her, které se kdy v herně odehrály, a to 560 bodů na hru. Celkově vyhráli nečekaně hladce 6:2.

Ve finále podal excelentní výkon Antonín Nesrsta, který dosáhl skvělého průměru 196 bodů na hru.

2. liga

Čtvrtfinále

Moravská brána Lipník - Bobulky 5:1

Lopaty - Hranická osma 5:1

Orbit - Vrtáci 5:1

Trumf lama team - Horec 1:5

Ve všech zápasech kromě posledního Trumf vs. Horec zvítězili favorité. Od Trumf lama teamu se přece jen čekalo víc, minimálně vyrovnaná partie s nejasným koncem. Horec ale svého soupeře doslova převálcoval.

Semifinále

Moravská brána - Horec 5:2

Jednalo se o velmi vyrovnané střetnutí, v kterém měli oba soupeři takřka stejný průměr. Moravská brána dokázala vždy v pravé chvíli Horec o pár bodíků porazit a po boji postoupila do finále. Orbit - Lopaty 5:3 Lopaty si vybraly daň z prvních bojů v play-off, zatímco z loňského roku poučený Orbit naházel celkem šestkrát nad 500 bodů, a to na Lopaťáky stačilo, jelikož ti si vybrali slabší chvilky a to jim na postup nemohlo stačit.

O 3. místo

Lopaty - Horec 3:5

Lopatám nezahráli dva hráči, takže to byl boj s větrnými mlýny. Čekalo se ale více od tohoto týmu, než jen „bramborová“ pozice.

Finále

Moravská brána Lipník - Orbit 6:5

Několikrát se o výsledku framu rozhodovalo až v posledních hodech. Většinou to byl Lipník, který téměř stále vedl, a až do stavu 5:2 se zdálo, že souboj bude takový běžný, normální, jako ostatní boje v Trumfcentru.

Ale v osmé hře se Orbit nabudil hrou nad 600 bodů a neuvěřitelně zdramatizoval klání o přímý postup do první ligy. Třemi vítěznými hrami srovnal na 5:5 a v elektrizující atmosféře se hrála rozhodující jedenáctá hra, kterou lipničtí urvali pro sebe až vsamémzávěru.

Pro Orbit nezbývá, než se o postup do vyšší soutěže poprat v baráži s předposledním týmemprvní ligy.

David Kajnar