„Když jsme vedli 2:0 a měli jistý postup, tak jsme v hlavách vypnuli. Chtěli jsme vyzkoušet varianty, jak třeba hrát v sobotu proti Šternberku. Holky trošku zapomněly, jak hrát v netradičním rozestavení s nahrávačkou na bloku,“ vysvětloval trenér Zubřic Radim Vlček.

Ten totiž v utkání postrádal zraněnou blokařku Jehlářovou. „Hráli jsme bez blokařek, první dva sety jsme vymysleli systém, který snad zamotal hlavu i rozhodčím, vyšlo to,“ pochvaloval si Vlček.

Pak ale ukázal svou sílu vedoucí tým skupiny B 1. ligy a srovnal na 2:2. „Soupeř byl houževnatý, bojovný, umí hrát volejbal, něco počapal a v některých momentech si snad i zasloužil vyhrát,“ uznal Radim Vlček.

Jeho tým nicméně ovládl tie-break, ve kterém musel také dotahovat ztrátu. Nakonec se poprvé dostal do vedení za stavu 14:13 a využil třetí mečbol.

„Jsem spokojen s tím, že jsme poprvé v historii postoupili do Final Four. Měli bychom si toho vážit. Myslím si, že můžeme na turnaji podat takový výkon, abychom se poprali s každým soupeřem,“ uzavřel Radim Vlček.
Finálový turnaj je na programu v Brně 2. a 3. února.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (23, 20, -22, -19, 14)

Přerov: Personová, Svobodová, Zatloukalová, Měrková, Kohoutová, Vander Meerová, libero Vaňková. Střídaly: Jurášová, Šádková, Šálková. Trenér: Radim Vlček.