Desátý ročník závodu je opět rozdělen na dva bloky – pro děti a dospělé. Děti prvního stupně základní školy běží 1 kilometr a jedou na kole 3,5 km, děti druhého stupně ZŠ běží a jedou dvojnásobnou trať. Start starších dětí je v 11 hodin, mladší startují o hodinu později. Prezentace končí vždy 30 minut před závodem. Základní podmínkou účasti je cyklistická přilba při jízdě na kole. Všechna startovní čísla dětí budou slosovatelná v tombole, která se uskuteční ihned po vyhlášení výsledků.

Závod juniorů a dospělých startuje ve 14 hodin a nabízí dva způsoby závodění: ve dvoučlenných štafetách – běžec absolvuje 7,5 km pravého krosového běhu s výběhem na Helfštýn a předává štafetu cyklistovi na horském kole na trati 16 km, anebo ti nejodvážnější absolvují obě disciplíny samostatně. Propozice naleznete na www.selasport.cz.

Desátý ročník bude zároveň i ročníkem posledním, pro příští rok chystají pořadatelé z Cykloteamu Lipník nad Bečvou a Šela Sportu novou letní akci určenou výhradně pro děti a mládež. (šela)