Cementáři mají co Přerovanům oplácet. Jejich předchozí měření, které se uskutečnilo v magickém termínu 11.11., skončilo senzačním triumfem Sokolů v poměru 40:36.

„Bude to samozřejmě derby. Máme Přerovu co oplácet. Dlouho jsme nad ním nevyhráli, takže je na čase zajistit to, aby body už zůstaly doma," řekl jasné priority Libor Hrabal, trenér Hranic.

„Potřebovali bychom potvrdit herní vzestup, ale rozhodně nás nečekaná snadné utkání," nastínil lodivod aktuálně pátého týmu extraligové tabulky, který zdůraznil, že bude svěřence nabádat k plnému nasazení. „Bude hlavně rozhodovat to, zda-li Přerov nepodceníme a půjdeme do toho na sto procent. Musíme udělat maximum proto, abychom získaly dva body," řekl v návaznosti.

„Já jsem zažil jedno derby s Hranicemi, naštěstí to vítězné. Tyto konfrontace mají svou specifickou atmosféru, avšak samotné zápasy jsou naprosto nevyzpytatelné," poukázal Jiří Závodník, trenér Přerovanů.

„Hranice u nás byly jednoznačným favoritem, ale herně se jim nedařilo. Věřím, že družstvo zabojuje a bude chtít udržet relativně dlouhou šňůru vítězství, kterou proti nim držíme. Snad to dobře dopadne," pokračoval.

Hraničtí jsou si vědomi, že v kádru jejich regionálního soupeře je řada individualit, které můžou hrát významnou roli i v tom, jak samotná konfrontace dopadne. Překážkou by mohl být i gólman Štolcar, s jehož výkonem můžou jít pomyslné akcie Přerova na vyšší úrovni. Není však jediným. Trenér Hrabal připustil, že jeho tým bude muset eliminovat nebezpečí od střelců Kavky a Perničky. „Bude to samozřejmě jedna z variant, na kterou se připravíme. Budeme mít nějaké herní možnosti a uvidíme, jak to bude nakonec fungovat," pověděl závěrem hranický trenér.

Jeho přerovský protějšek má rovněž hlavní zbraně svého soupeře analyzované. „Největší nebezpečí bude zákonitě hrozit od Stržínka s Rachačem. Pokud proti nim půjdete aktivní tvrdou obranou, můžeme uspět," zmínil Závodník. „Musíme však hrát bezchybnou defenzivu, která by nám měla umožnit rychlý protiútok. V ofenzivě už toho moc nezměníme. Nicméně věřím, že se i díky vzestupnému počtu vstřelených se útok nabudí," pokračoval kouč.

Přerovu může hrát do karet, že bude opět v pozici outsidera, tudíž se vyhne případnému psychickému tlaku. „Díky bodovým ziskům z předchozích utkání můžeme hrát trošku uvolněnějším stylem, ale rozhodně se pokusíme udělat pro úspěch maximum," uvedl odhodlaně Jiří Závodník.

Regionální derby mezi Hranicemi a Přerovem je na programu v neděli od 10.30.

Poslední vzájemné zápasy:

2012–2013: Přerov – Hranice 40:36.

2011–2012: Přerov – Hranice 27:25, Hranice – Přerov 28:36.