Úvodní vzájemné střetnutí se odehrálo na podzim v hale Cementu. Přerované byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale v konečném zúčtování nakonec padli 24:21.

„Derby je nevyzpytatelné. Třikrát jsme už dokázali Hranice porazit, tak chceme udělat všechno proto, abychom dokázali bodově uspět i v neděli," pověděl Richard Buček, lodivod Přerova.

Domácí jsou si vědomi hráčských kvalit soupeře, ale cílenou osobní obranu neplánují.

„Kádr je tak silný, že si z něj vybrat jednoho hráče znamená riskovat to, že třeba spojka nám dá deset branek. Samozřejmě nějakou představit, jak bychom chtěli hrát máme, ale to všechno uvidíme až podle vývoje situace na hřišti," doplnil Buček, podle kterého bude klíčem k úspěchu vycházet z kolektivní obrany a ze snahy překvapit soupeře rychlým přechodem do útoku.

Jednatel klubu zároveň věří, že se podaří dotáhnout transfer Lubomíra Veřmiřovského tak, aby již v neděli mohl přerovský tým posílit.

„Čekáme pouze na to až dorazí přestupní formuláře ze Španělska. Kdyby už mohl nastoupit, tak týmu rozhodně může výrazně pomoct," zmínil Buček.

Hranice se nechtějí prezentovat nálepkou jasného favorita, ale zároveň připouští, že si jedou pro vítězství. „Očekávám však velice těžký zápas. V Přerově jsme poslední dvě sezony zažili blamáž a toho bychom se chtěli vyvarovat," zdůraznil Libor Hrabal, trenér Cementu.

„Přerovští na nás umí hrát. Rozhodně se musíme prezentovat důslednějším pojetím hry, určitě i více než v předchozím duelu s Kopřivnicí," doplnil.

Konfrontace je na programu v neděli od 10.30 v hale Spartaku Přerov. Potvrdí Hranice pozici favorita nebo se zrodí nečekané překvapení?