„Nečekal jsem to, protože Napajedla chtějí postoupit do první ligy. V pátek jsme navíc měli špatný trénink, musel jsem pak klukům něco říct, protože to byla hrůza, co předvedli,“ prozradil po utkání trenér žeravických mužů Lubomír Lukačovič. „Asi to sedlo na úrodnou půdu. Dneska to bylo o srdíčku, to jsme měli výborné,“ dodal kouč.

Jeho svěřenci soupeře zlomili už v prvním poločase, kdy se dostali do šestigólového vedení. Místo očekávaného náporu hostů po změně stran pak Žeravice svůj náskok ještě navýšily.

„Ve druhé půlce nám dost pomohlo, že vysunuli obranu. Klapalo všechno. Bojovali kluci na hřišti i lavička. Výborná byla obrana i gólmani. Dnes to byl týmový výkon,“ pochvaloval si Lukačovič.

Střelecky tým táhli hlavně David Jonák (8 branek), Lukáš Kubeša (6 branek) a Tomáš Herda (6 branek). „Že je takhle přejedeme, to tady asi nikdo nečekal. Možná nás i trošku podcenili. Věděli jsme, že na nás ve druhém poločase zkusí vlétnout, ale ustáli jsme prvních deset minut. Pak super,“ byl spokojen Tomáš Herda.

Žeravice se díky páté výhře z devíti utkání posunuly už na páté místo vyrovnané tabulky a klidně mohou nesměle pokukovat po první trojice. Tu tvoří Sokol Ostrava, Napajedla a B-tým extraligového Frýdku.

„Jdeme zápas od zápasu, prioritou bylo udržet se v lize s tím, že cíle třeba budeme zvyšovat. Takže je každý týden postupně zvyšujeme,“ řekl závěrem Tomáš Herda.

Vyrovnaný boj čeká Žeravice tuto sobotu v Karviné, před Vánoci se s fanoušky rozloučí 7. prosince domácím utkáním s béčkem Litovle.

SK Žeravice – TJ Fatra Slavia Napajedla 33:20 (17:11)

Nejvíce branek: Jonák 8, Kubeša 6, Herda 6/4 – Žůrek 4, Švec 4/1, Kočí 4/2. Rozhodčí: Krobothová, Kummerová. Branky ze 7m hodů: 4:3. Vyloučení: 5:1. Diváci: 74.