Družstvo pod vedením trenérské dvojice Jiří Závodník, Richard Buček polykalo během přestávky tréninkové dávky. Přerované se v rámci zimní přípravy zúčastnili i turnaje ve Velké Bystřici, kde po výhrách nad Prostějovem, Novým Veselím a pořádajícím oddílem dokázali vyhrát.

„Na samotnou přípravu byla letos velice krátká doba. Dříve soutěž začínala po šesti týdnech, nyní byl v podstatě pouze měsíc. Některé přátelské zápasy jsme museli obětovat s tím, že jsme se věnovali vlastnímu tréninku. Po těch Vánocích jsme potřebovali dohnat fyzický fond, vylepšit spolupráci hráčů na hřišti a také obrannou a útočnou činnost," pověděl Richard Buček, asistent trenéra Přerova.

„Navíc jsme potřebovali vzhledem k příchodu dvou hráčů se trošku sehrát. Tím však neříkám, že je to už ideální. Něco se nám snad podařilo vytvořit, uvidíme jak se to osvědčí," pokračoval.

Řady Přerovanů rozšířili Jakub Kulišťák, který naposledy hájil dres Zubří. Jedná se o třicetiletého hráče, který šest let působil v zahraničí. Vedení klubu věří, že právě kvality a nasbírané zkušenosti Přerovu pomohou na cestě za záchranou.

Dalším je Bohumír Skopal. „Je to mladý hráč, ale patří do juniorské reprezentace České republiky. Je průbojný, počítáme s ním na levou spojku. Věříme, že i on podpoří naši ofenzivu," řekl Buček.

Jakub Kulišťák ještě v dresu Zubří

Jakub Kulišťák ještě v dresu Zubří. Foto: Deník/Marek Havran

Oba zmínění hráči přichází do Přerova formou limitovaného přestupu. Budou tedy do konce letošní sezony hájit barvy Přerova.

Klub také jednal s Robertem Plškem, který v loňské sezoně v Přerově působil. „S Robertem jsme byli na spolupráci domluveni, pakliže by mu Zlín přestup do Přerova umožní," prozradil Buček.

„Samozřejmě jeho služby by se nám hodily. Jeho zkušenosti a střelecký potenciál jsou vysoké, bohužel jsme se s jeho zaměstnavatelem nedohodli. Musíme si tak vystačit s těmi hráči, které se nám povedlo získat," řekl.

„Robert se netají, že by rád pomohl týmu z Hané, kde naposledy působil, ale zástupci klubu nám nabídli startovné, které při srovnání s riziky zranění nebylo pro nás zajímavé," sportovní manažer Zlína Jaromír Bazel.

Už v sobotu čeká Přerovany první zápas jarní části Tipgames extraligy, kdy zajíždí na palubovku Dukly. „Neděláme si samozřejmě žádné iluze. Dukla je velice silný tým, který navíc posílil navrátilec Polášek. Chceme být samozřejmě důstojným soupeřem, ale duel bereme hlavně jako přípravu na klíčový zápas s Kopřivnicí," prozradil Buček.

„Naším jediným cílem je to, abychom vybojovali deváté místo, a tím se vyhnuli přímému sestupu či barážovému utkání a zajistit si tak klid pro další sezonu," dodal v závěru jednatel přerovského oddílu.