„Do Třeboně jsme vyrazili v kompletní sestavě. I když je poslední, tak jsme situaci nechtěli podcenit a jeli jsme k zápasu už o den dřív,“ poukazuje Richard Buček, asistent přerovského trenéra, na důležitost utkání.

„Čekali jsme, že Třeboň bude víc bojovat, ovšem nutno dodat, že jsme ji k tomu ani nepustili. Když jsme se dostali do pětibrankového vedení, tak už bylo na jejích hráčích trochu vidět, že na průběh utkání mírně rezignovali. Neříkám, že to úplně vypustili, ale podvědomě z nás měli respekt,“ hodnotil důležité vítězství.

Vyrovnaných bylo pouze prvních deset minut, kdy se oba týmy střídaly ve vedení. Poté Přerov šňůrou čtyř branek odskočil na 4:7 a od tohoto okamžiku už měl celé utkání pod kontrolou.

„Využili jsme především zkušenost našich hráčů, kdy jsme měli oproti třeboňským mladým klukům navrch. Byla vidět i fyzická převaha. Soupeř měl na palubovce s výjimkou dvou hráče menšího vzrůstů, což bylo znát,“ porovnal Richard Buček síly na hřišti.

Spokojený byl s obranou i rychlým přechodem do útoku. „Defenziva pracovala, jak jsme předpokládali. Byly tam sice nějaké chyby, ale vcelku slušně se nám dařilo z obrany, za kterou dobře chytal Štolcar, zakládat rychlé protiútoky a střílet důležité branky. Zvyšovali jsme náskok a utkání dotáhli bez jakýchkoliv problémů do vítězného konce,“ pochvaloval si.

Přerov tahal za delší konec a svůj náskok kousek po kousku navyšoval. V první půli vedl nejvíce sedmibrankovým rozdílem ve 20. minutě. V poločase pak byl stav 13:19.

Také po změně stran si střetnutí hlídal. Největší rozdíl ve skóre byl ve 44. minutě, když na tabuli svítil stav 17:29. Přerov nakonec zvítězil o jedenáct gólů 27:38.

Hanáky táhli střelecky Martin Kavka a Radim Kovařík, oba autoři deseti branek. Pochvalu podle Richarda Bučka zaslouží celý tým. „Všichni kluci předvedli slušný výkon, hráli kolektivně a k vidění byly i pěkné útočné kombinace,“ těšilo jej.

TJ JISKRA TŘEBOŇ – SOKOL HC PŘEROV 27:38 (13:16)

Nejlepší střelci: Zbíral 6, Kubík 6, Mošovský 5 – Kovařík 10, Kavka 10/3, Pernička 5/2.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5. Vyloučení: 5 – 3. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Diváků: 120.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Heider 1, Hradil 3, Zemánek 3, Mužík, 1, Rob. Buček, Plšek 3, Kopal 2, Kavka 10/3, Kovařík 10, Valášek, Pernička 5/2. Trenér: Miroslav Frank.

Díky vítězství v Třeboni mají přerovští házenkáři dvě kola před koncem stále nejlepší výchozí pozici do první šestky. Naopak z kola venku jsou už Hranice, které prohrály v Zubři.

Sokoli mají nyní na sedmou Plzeň k dobru 2 body. Věc se má tak, že pokud z posledních dvou utkání (doma s Jičínem a ve Frýdku-Místku) urvou minimálně body, jsou tam. Mají totiž s Plzní lepší vzájemné zápasy a při schodě bodů po základní části postupují oni.

Definitivně rozhodnout chtějí už v neděli, kdy od 10.30 hostí čtvrtý Jičín. „Důležité bude ubránit jejich rychlé protiútoky. Pokud se nám zadaří a budeme mít dobrou střeleckou úspěšnost, navíc se budeme stíhat vracet do obrany, tak bychom to utkání mohli zvládnout,“ vidí klíč k úspěchu Richard Buček.

Výsledky 20. kola: Třeboň – Přerov 27:38, Zubří – Hranice 33:24, Kopřivnice – Dukla Praha 27:35, Brno – Lovosice 20:33, Jičín – Karviná 29:29, Frýdek-Místek – Plzeň 24:27.