Utkání skutečně rozhodla až poslední střela ze sedmimetrového hodu pět vteřin před koncem, kterou gólman hostí Šoltés chytil a mohl se tak se svými spoluhráči radovat z nejtěsnějšího vítězství. Přerov i přes dobrý výkon body opět nezískal.

Sokol HC Přerov – HK Město Lovosice 30:31 (16:17)

Domácímu publiku se poprvé představil Martin Vyjídák, nová akvizici přerovského celku, který již odehrál utkání ve Dvoře Králové. Proti Lovosicím nastoupil v základní sestavě a trenéru Bučkovi se za to odvděčil sedmi trefami.

Už samotný úvod zápasu naznačil, že se bude jednat o vyrovnaný souboj, když se oba celky střídaly ve vedení, většinou jednogólovém. Přerovu se podařilo odskočit na dvě branky (12:10) v 16. minutě, na což reagovala střídačka hostí oddechovým časem. Hned dvě minuty na to už Lovosice vyrovnaly a obrat dokonaly ve 29. minutě, kdy se ujaly vedení 17:16 a takhle končí i první půle.

Úvod druhého dějství patří Sokolům, kteří vyhrávají interval od 33. do 38. minuty 4:0 především díky skvělým zákrokům Bavlnky v brance a následným rychlím brejkům. Lovosičtí se však zvedají, oplácí stejnou mincí a ve 49. minutě jdou do vedení 26:25. Po chvíli dokonce zvyšují na 29:27 a domácí kouč Buček bere oddechový čas.

Vše vrcholí v posledních pěti minutách. Hostující Brabec fauluje, dostává 2 minuty a vidí přímou červenou kartu. Bechný ze sedmimetrového hodu snižuje na 29:30, ovšem v zápětí dostává dvě minuty i přerovský Pernička. Lovosice se v 58. minutě dostávají do brejku, Vyjídák nešťastně fauluje a vidí rovněž červenou. Následuje dvouminutový trest a sedmička proti Přerovu. Bavlnka ji však Šumuvi chytá a na druhé straně Bechný vyrovnává ve dvojnásobném oslabení. Soupeř jde ale opět do vedení 31:30.

Na tabuli svítí čas 58.44 a domácí dostávají výhodu přesilové hry. Naloží s ní však mizerně a půl minuty před koncem je proti nim nařízen sedmimetrový hod. Bavlnka však opět chytá a ještě tak drží akcie svého týmu. Pět vteřin před koncem utkání je Bechný tvrdě faulován při střelbě a sudí ukazuje na čáru trestného hodu. Míč si bere sám faulovaný hráč, ale tváří v tvář gólmanu Šoltésovi se neprosazuje a utkání, kterému by slušela remíza, končí vítězstvím Lovosic v poměru 31:30.

Statistiky

Nejlepší střelci: Bechný 11/1, Vyjídák 7, Kavka 5 – Šuma 8/4, Motl 5, Krahulík 4.

Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/4, vyloučení: 3 (ČK přímá Vyjídák) – 5 (ČK Miler, ČK přímá Brabec), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 220.

Přerovští házenkáři tak svou dobovou sbírku i přes slušný a bojovný výkon nerozšířili, tentokrát však k tomu měli opravdu velmi blízko. Další zápas je čeká v sobotu 20. února na palubovce deváté Třeboně.