Přerované minulý pátek nastoupili v Luhačovicích proti rakouskému druholigovému celku Hollabrunn a zvítězili 29:22 (15:11). Nejlepšími střelci byli: Pernička 12 branek, Hastík 5, Plšek a Valášek 4.

Poté absolvovali sobotní turnaj čtyř týmů ve Velké Bystřici u Olomouce, kde sehráli tři zápasy na 2×25 minut.

Na úvod turnaje Přerov vyzval prvoligový Zlín a zvítězil naprosto přesvědčivě 35:18. Do desáté minuty bylo utkání vyrovnané. Postupem času se ale rozchytal gólman Štolcar, dobrými zákroky jej podpořila i obrana a v přestávce to bylo o pět branek. Sokoli měli skvělý vstup do druhé půle, „ševce“ k ničemu nepustili a vypracovali si až dvanáctigólový náskok, který do konce utkání ještě navýšili. „Ve druhé půli dobře zachytal Michal Vydra, nová akvizice z Velké Bystřice, který je u nás na hostování,“ podotkl Richard Buček, asistent trenéra a předseda klubu.

Jen po pětiminutové přestávce nastoupili jeho svěřenci proti rovněž prvoligové Velké Bystřici, kterou porazili 32:17. „Prvních deset minut hráči ještě rozdýchávali předešlý zápas. Díky opět skvělému výkonu Petra Štolcara se nám podařilo vybudovat do poločasu náskok a po změně stran jsme už naprosto dominovali,“ pověděl Buček.

Následovala dvouzápasová přestávka a po ní se Přerov postavil proti druholigovému Prostějovu, který se stal jeho snadnou kořistí po výsledku 46:20. Rozdíl dvou soutěží byl hodně znát.

V úvodu jednoznačného duelu Sokoli v prvních deseti minutách nedostali branku a vedli 9:0, což předznamenalo celé utkání. Svůj náskok neustále navyšovali, až se zastavil na rozdílu šestadvaceti branek.

Extraligový mančaft Přerova tedy jednoznačně vyhrál J.M.I.T. Cup 2011, ale hlavně v přípravě neokusil ani jednou hořkost porážky. „Je to možná dobře a možná také ne. Každopádně proti prvoligovým týmů jsme měli navrch, jelikož v přípravě jsme tak o čtrnáct dní dál, což zřejmě bylo znát,“ dodal Richard Buček.

Na turnaji byli vyhlášeni i nejlepší jednotlivci. Kanonýrem se stal Tomáš Pernička s 31 brankami a nejlepším gólmanem byl vyhlášen Petr Štolcar.

Přípravnou fázi mají přerovští házenkáři za sebou a o víkendu už je čeká ostrý start do třetí extraligové sezony v historii klubu. Na úvod se střetnou s jedním z nejtěžších soupeřů, a to s loňským finalistou z Lovosic. Navíc zajíždějí na jeho palubovku. Týden na to v neděli 18. září doma od 10.30 přivíta­jí Plzeň.

Na druholigovou soutěž se chystá také rezervní tým přerovských házenkářů, který v přípravě porazil Žeravice 36:23 a Dřevohostice 42:19.

S O K O L H C P Ř E R O V

Sokol HC Přerov

B – brankář, LK – levé křídlo, PK – pravé křídlo, PS – pravá spojka, LS – levá spojka, SS – střední spojka, P – pivot

Změny v kádru:

Přišli: Viktor Hastík (přestup z Brna), Michal Vydra a Radek Balon (hostování z Velké Bystřice), Miroslav Frank (návrat na post trenéra).

Odešli: Martin Kavka (přestup do Karviné), Martin Potiška (ukončení aktivní kariéry), Michal Kosatík (přestup do Velké Bystřice), Jakub Schmalz a Jan Zbránek (ukončení hostování), Alois Jurík (ukončení trenérského angažmá).

Realizační tým:

Trenér: Miroslav Frank, asistent: Richard Buček, vedoucí družstva: Jiří Mužík, lékař: Josef Václavek, masér: Lubomír Houser.

Výsledky v přípravě:

Zápasy: Zubří – Přerov 25:28, Přerov – Olimpia Piekary Slaskie (PL) 38:31, Přerov – UHC Hollabrunn 29:22.

Turnaj v Bystřici pod Hostýnem (2×30 minut): Přerov – Chodov 43:30, Přerov – Ajaccio (F) 32:25.

Turnaj ve Velké Bystřice (2×25 minut): Přerov – Zlín 35:18, Přerov – Velká Bystřice 32:17, Přerov – Prostějov 46:20.