Poté, co Sokoli překvapivě pokořili v ostře sledovaném regionálním derby Hranice, se čekalo, že alespoň částečně své výkony přenesou i do nadcházejících střetnutí. Nestalo se tak. V sobotním utkání svěřenci trenéra Jiřího Závodníka zavítali do Jičína. Hanákům nevyšel už samotný vstup do zápasu. Hned po několika minutách nabrali čtyř-gólovou ztrátu. „Bohužel počáteční zaspání rozhodlo o tom, že soupeř si vybudoval vedení, které si po celý zápas udržoval," pověděl Richard Buček, asistent trenéra Sokol Přerov HC.

Přerované za svým soupeřem střelecky zaostávali. Příliš se nevedlo ani střelci Kavkovi. „Nedařilo se nám v útočné činnosti jako třeba proti Hranicím, zahodili jsme řadu šancí, ale hlavně jsme udělali spoustu technických chyb," nastínil jedny z příčin porážky Buček.

První poločas skončil poměrem 17:11. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Po 46. minutách hry vedli Jičínští o deset branek a bylo prakticky jisté, že kráčí za svým čtvrtým vítězstvím sezony. Přerovským hráčům se ještě podařilo skóre korigovat, ale porážce už neunikli. Přerované tedy podlehli na půdě Jičína 28:22.

„Soupeř vyhrál zaslouženě. Potvrdil, že je doma velmi silný. Sice jsme prohráli o šest branek, ale paradoxně je výsledekto jedním z nejlepších, co jsme s nimi venku dosáhli," uvedl Richard Buček.

HBC RONAL JIČÍN – SOKOL HC PŘEROV 28:22 (17:11)

Nejlepší střelci: T. Babák 6/2, Bareš 4, Drbohlav 4, M. Babák 4 – Kavka 4, Zemánek 4, Mužík 3, Kopal 3, Pernička 3.

Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/2. Vyloučení: 3 – 3. Diváků: 530.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Bortl – Zemánek 4, Mužík 3, Rob. Buček 2, Študent, Kopal 3, Kavka 4, Kovařík, Valášek 2, Tiller 1, Pernička 3/1. Trenér: Jiří Závodník.

Sokoli už v neděli od 10.30 na své palubovce vyzvou poslední tým tabulky Frýdek-Místek. „Pokud nechceme mít problémy se sestupem, tak zápasy s těmito týmy musíme vyhrávat. Naší povinností je zvítězit, cokoli jiného je ztrátou," dodal závěrem Richard Buček.