Situace, která v klubu před časem vznikla úmrtím Miroslava Franka, byla dost nečekaná. Navíc v době, kdy většina trenérů už angažmá měla. „Byla to těžká situace honem někoho sehnat. Vytipovali jsme si jména, o kterých jsme už v minulosti uvažovali a jako prvního oslovili Jiřího Závodníka. Má totiž vztah k Přerovu, což pro nás bylo podstatné. Budeme schopni s ním bez problémů komunikovat a víme, co od něj můžeme čekat," sdělil Richard Buček, předseda T.J. Sokol Přerov HC.

Jiří Závodník se narodil v Přerově, kde hrál házenou až do svých pětadvaceti let a po vysoké škole se oženil ve Zlíně. „Přerov je pro mě srdeční záležitost, mám tu rodiče a přátele. Čas od času se s Richardem Bučkem setkáváme, hráli jsme totiž spolu asi od desíti let," vzpomíná na staré časy.

Tehdy hrál v Přerově krajský přebor mužů a zároveň trénoval mladší dorost.

Poté s házenou skončil a po delší přestávce začal trénovat ve Zlíně, to se psal rok 1996. A prošel všemi dívčími kategoriemi od mladších žaček až po ženy.

„Rok jsem dělal ve Zlíně asistenta Dušanu Polozovi v interlize žen, před tím jsem vedl dva roky prvoligový tým žen v Otrokovicích a loni sportovní centrum mládeže ve Zlíně. Letos se mnou počítali opět jako s trenérem do první ligy, ale tímhle jsem jim zřejmě udělal čáru přes rozpočet. Všechno se to ale seběhlo straně narychlo," pověděl jednapadesátiletý Jiří Závodník.

Jedná se bezesporu o zkušeného kouče. Zajímavostí ale je, že prozatím trénoval jen dívčí a ženskou házenou a nyní se stal prvním trenérem u extraligového týmu mužů.

„Handicap to trošku může být, protože kromě tuším tří sezon opravdu vedl jen dívčí a ženské týmy. Na druhou stranu je to ale zkušený trenér. A navíc pořád je to jen házené, takže by v tom zase neměl být takový rozdíl. Je to spíš otázka psychického přístupu děvčat, pracuje se s nimi jinak než s chlapy," vysvětluje předseda klubu.

„Bude to jiný způsob práce a pro mě zřejmě zatím životní výzva," dodal nový kouč Přerova Jiří Závodník, kterému s fyzickou přípravou pomáhá, stejně jako v minulých letech, kondiční trenér Jiří Mužík.