Sokol HC Přerov - Dvůr Králové 24:30 (10:13)

Kdo viděl první čtvrthodinu utkání, tak nevěřil, že se hraje o čelo tabulky. Přerovským hráčům se nedařilo v obraně ani v útoku, a to mělo za následek, že Dvůr vedl v patnácté minutě 12:5.

Přerov poté zlepšil defenzivu a postupně začal náskok hostujícího celku snižovat až na poločasový rozdíl tří branek. Kdo očekával, že na začátku druhého poločasu bude pokračovat Přerov v náporu, byl zklamán. Domácí tým nezachytil nástup soupeře a po osmi minutách prohrával již 12:20. Sokoli se však nevzdali a během čtyř minut se dotáhli na tři branky.

Pak však rozhodčí odpískali několik nepřesných verdiktů a umožnili soupeři vytvořit si šestibrankový náskok. Přerovským hráčům se povedlo ještě jednou snížit na rozdíl tří gólů, avšak hostující družstvo, i za pomoci dalších kontroverzních rozhodnutí sudích, znovu odskočilo a vytvořilo si dostatečný náskok, který již uhájilo do závěrečného hvizdu.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 2, Heider 3, Bechný 10, Valášek 2, Ševeček 2, Potiška, Zedek 2, Tichý 1, Černošek, Pörsök 2, Drabík, Tydlačka.

Přerovu se utkání příliš nepovedlo. Dvoru zahrála dobře obrana a rovněž skvěle zachytal brankář. Je však nutné dodat, že hostům podstatně přispěly k vítězství i kontroverzní výroky rozhodčích. Smutné je, že ani po utkání nedošlo k uklidnění vášní. Naopak rozhodčí zcela zapomněli na slušnost. Provokovali a hrubě uráželi i hráče Btýmu, kteří čekali na svůj zápas.

Rezervní tým Jarní část sezony začala také pro B-družstvo házenkářů Sokola HC Přerov, které na domácím hřišti přivítalo podzimního lídra soutěže, celek Zlína, a radovalo se ze zaslouženého vítězství.

Sokol HC Přerov - Zlín 32:27 (16:17)

Domácí nastoupili v plné sestavě, což umožnilo trenérům nastolit od začátku vysoké tempo zápasu. Obě družstva se střídala ve vedení, když Zlín byl více než vyrovnaným soupeřem. Po laciných brankách do domácí sítě při nedůrazné obraně vedl hostující celek v poločase o jednu branku.

Do druhé půle šli přerovští s odhodláním zvrátit výsledné skóre na svou stranu. Střelecky se mimořádně dařilo spojkám Holíkovi, Smolkovi a Václavkovi. Zlepšenou obranou, podpořenou dobrými zákroky gólmanů, se pomalu začalo skóre obracet.

Domácí nepolevili v nasazení a pomalu se Zlínu vzdalovali. Soupeř nevydržel zápasové tempo, navíc přišel o dva hráče kvůli diskvalifikaci. Rychlé protiútoky, které úspěšně proměňovala obě přerovská křídla Černošek a Grác, nakonec rozhodla. Z oboustranně vyrovnané a pěkné házené si Sokoli zaslouženě připsali důležité dva body do tabulky za vítězství o pět branek.

Střelci: Smolka 8, Grác a Černošek 5, Václavek a Holík 4, R. Buček a Nuc 3.

Starší dorostenci V dalším domácím zápase druhé ligy přivítali starší dorostenci Sokola HC Přerov na své palubovce družstvo Zlína a po velkém dramatu těsně prohráli.

Sokol HC Přerov - Zlín 31:29 (15:16)

V úvodní půli si ani jeden ze soupeřů nedokázal vybudovat rozhodující náskok, neboť se hráči předbíhali ve střílení branek. Celý první poločas byl zcela vyrovnaný a skončil vítězstvím Zlína 16:15. Po příchodu z kabin se zdálo, že zlínské družstvo rozhodlo o svém vítězství, neboť šlo sérií pěti branek do trháku 20:16.

Sokoli však nesložili zbraně ani za tohoto stavu. Odpověděli stejnou mincí a dostali se do jednogólového vedení. Zlín definitivně rozhodl o svém vítězství v rozmezí 47. - 51. minuty, kdy šel do trháku, který již dotáhl do vítězného konce.

Sestava a střelci: Machát - Kopal 3, Študent 3, Poledňák 5, Zedek 7, Kácel 3, Bortl 6, Milo 2, Beneš

Utkání zhodnotil přerovský kouč Petr Mikeška: „Chtěl bych poděkovat hráčům za jejich přístup k zápasu, že hráli až do konce. Takových utkání by mělo být však více. Obrana fungovala tak, jak měla, až na pár chyb, a v útoku se nám též dařilo. Střelecky se prosadili Zedek, Bortl a Poledňák, ale dík patří všem hráčům.“

„Kaňkou na zápase byl ovšem přístup pánů rozhodčích, kteří utkání naprosto nezvládli a pískali si na obě strany, co chtěli. Pak se není čemu divit, co se děje nejen na hřišti, ale imimoně.“

Ladislav Kuda