Sokol HC Přerov – Talent M.A.T. Plzeň 24:38 (12:16)

Oba celky vstoupily do utkání opatrně. Za stavu 2:3 viděli diváci první dvouminutový trest na straně domácích, po gólech Zbránka a Perničky při vlastním oslabení šli Přerovští do vedení. Odpověď Plzně ale na sebe nenechala dlouho čekat, když třemi góly v řadě odskočila na 4:6.

V 16. minutě už Západočeši vedli 6:9, na což reagoval domácí kouč Alois Jurík oddechovým časem. Ten sice nástup soupeře zastavil, jeho svěřenci se ale nedostali blíž než na rozdíl dvou branek, jako například v přesilové hře v rozmezí 23. – 25. minuty, kdy byl stav 10:12.

Závěr první půle ovšem nezvládli, v posledních čtyřech minutách ještě pětkrát inkasovali a poločasové skóre tak bylo 12:16.

Sokoli se v úvodní části prosadili jen dvanáctkrát, kdy velká část jejich střel skončila jen na brankové konstrukci, gólman Misař tak měl nutnou dávku štěstí.

To po změně stran už byl na palubovce pouze jeden tým. Plzeňští pokračovali v nastolené hře z konce úvodního poločasu a na začátku toho druhého si vybudovali rozhodující náskok. Ve 35. minutě svítilo na ukazateli skóre 13:20. Za další čtyři minuty si vzala domácí lavička za stavu 16:24 i svůj druhý time-out v utkání, ale soupeře tím nezbrzdila.

Domácím trenérům se následně nelíbilo, že sudí sem tam nechali v útoku nějaký sporný zákrok, po němž následovala ztráta míče a rychlý brejk soupeře, při kterém byl gólman Štolcar téměř bezmocný.

Brankový příděl Plzně se nakonec zastavil až na čísle 38, kdežto sokoli zaznamenali jen 24 branek. Druhou půli vyhráli hosté jasně 12:22.

Statistiky

Nejlepší střelci: Kavka 8, Pernička 7/4, Zbránek 4 – Brykner 9, Bečvář 8/3, Šik 6, Linhart 6.

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3. Vyloučení: 3 – 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 324.

Ohlasy trenérů po utkání

Vladimír Haber (Talent M.A.T. Plzeň): „Jeli jsme do Přerova trošku s obavami. Doma se totiž teď dost výrazným způsobem vyhrávalo, tak jsme měli trošku obavy, aby to kluci nepodcenili. Zdůrazňovali jsme jim to celý týden a vyplatilo se. Odehráli celý zápas v plném nasazení a nakonec i ten výsledek je pro nás velice příznivý. Jsem rád, že jsme to zvládli po taktické stránce, ale hlavně po té morální, protože někdy ty zápasy, kdy už se víc vede, tak družstvo nehraje naplno. Za to tedy musím tým pochválit. Ještě máme před sebou dlouhou cestu. První šestku nemáme jistou, takže musíme pokračovat v dobrých výkonech.“

Alois Jurík (Sokol HC Přerov): „První poločas ještě hráči celkem zvládali taktické pokyny, ale ve druhé půli doslova a do písmene odešli. Nechali se rozhodit, nesoustředili se a dělali strašně moc technických chyb. Plzeň je zkušená a tohle bezezbytku trestala. Jakmile začala naše ztráta narůstat, tak to kluci zabalili a doslova a do písmene už jen čekali na závěrečný hvizd. Utkání nám tedy těžce nevyšlo. Soupeř se o branky rozdělil, kdežto u nás táhli útok jen Kavka a Pernička. Byl to totální výbuch spojek, kdy vyhořel střelecky Plšek a Valášek. Byl vidět velký respekt vůči soupeři. Chybělo mi tam srdíčko a vůle.“

Přerovští házenkáři nyní musejí na porážku rychle zapomenout a soustředit se na další utkání, které bude patřit mezi ty důležité. V sobotu totiž zajíždějí na palubovku do Kopřivnice, tedy jednoho z týmů, se kterým si to v závěrečné skupině play-out rozdají o setrvání mezi českou elitou.