Taktéž pro přerovský tým bylo utkání důležité, neboť i jemu pouze výhra zajišťovala třetí místo v tabulce.

HK Královo Pole Brno - Sokol HC Přerov 32:25 (16:11)

Z počátku bylo utkání vyrovnané. Obě družstva cítila důležitost tohoto zápasu a hrála pod tlakem okolností. Přestože byl přerovský tým favoritem, celé utkání bylo v režii domácího týmu.

Z počátku ani na jedné straně nefungovaly příliš obrany a oba týmy se střídaly ve střelbě branek. Žádný ze soupeřů si však nebyl schopen vytvořit větší jak dvougólový náskok. Zlom přišel v poslední desetiminutovce první půle.

Domácí tým zlepšil obranu, využil chyb v útoku přerovského týmu a z rychlých protiútoků se mu podařilo několikrát úspěšně zakončit. Poločas tak skončil vítězstvím Brna o pět branek. Přestože se přerovští hráči připravovali, že vyvinou ve druhém poločase na soupeře tlak a zvrátí nepříznivý vývoj utkání, opak byl pravdou.

Nedařilo se v obraně ani v útoku. Po hrubých chybách domácí tým snadno skóroval a do 45. minuty si vytvořil desetibrankový náskok. Poté však brněnští hráči polevili v nasazení, čehož Sokoli využili. Zkonsolidovali se, zvýšili nasazení a povedlo se jim snížit na pět branek. Královo Pole se však vzchopilo, odrazilo nápor hostujícího celku a v závěrečných minutách se mu povedlo opět odskočit. V utkání tak domácí nakonec zaslouženě zvítězili 32:25.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 1, Bechný 9, Valášek 3, Ševeček, Potiška, Černošek 1, Tydlačka 4, Zedek 2, Tichý 2, Halanta 1, Pörsök 2.

„Musím konstatovat, že oproti loňsku je čtvrté místo zklamáním, neboť jsme očekávali od našeho týmu boj o nejvyšší příčky. Je však pravdou, že po odchodu některých hráčů došlo k podstatné obměně kádru. Hlavní chyby v letošní sezoně pramenily z nedůsledné obrany a špatné sehranosti družstva. To ale nemůže být omluvou. Tým má ve svém středu dost zkušené hráče, aby byli schopni vzájemně si herně vyhovět. Věříme, že příští sezona bude úspěšnější a že se znovu vrátíme k boji o nejvyšší příčky tabulky,“ řekl přerovský trenér Richard Buček.

Béčko V osmnáctém kole středomoravské ligy mužů zajížděla rezerva Sokola HC Přerov k obávanému derby na antukové hřiště do Dřevohostic, kde nakonec zvítězila o jednu branku.

Dřevohostice - Sokol HC Přerov B 19:20 (10:10)

Od začátku bylo jasné, že o výsledku utkání rozhodnou výkony v obraně. Přerov vstoupil do utkání nervózně, nedařila se mu střelba ani rychlé útoky. Domácí, zvyklí na antuku, často stříleli o zem a rovněž se prosazovali z prostoru brankoviště. Oboustranné střídání se ve vedení stanovilo nerozhodný poločasový stav.

Ve druhém dějství se ve hře Přerova projevila nevýrazná střelba. Taktéž obranná činnost nebyla příliš dobrá. Nad vodou držel hosty pouze brankář Vítoslavský, který zneškodnil několik stoprocentních šancí a sedmiček. Utkání bylo dramatické až do konce, neboť ani jedno družstvo si nebylo schopno vybudovat větší náskok.

Přerov zvítězil brankou Smolky dvě minuty před koncem utkání 20:19, a tak si odvezl dva důležité body, které mohou v konečném zúčtování hodně znamenat. Bojovnost, zejména v závěru utkání, prokázal v obraně Sokolů Michal Vaculík.

Střelci: Smolka 5, Simon 4, Grác a Zedek 3, Nuc 2, Černošek, Kopal a Buček 1.

Ladislav Kuda