HK Kopřivnice – Sokol HC Přerov 30:35 (11:16)

Přerovští doma s Kopřivnicí v 8. kole prohráli 25:30, a tak se snažili vzít si body zpět. „Dost důsledně jsme se na to připravovali a na videu jsme si prošli poslední vzájemný zápas s tímto soupeřem,“ potvrdil Richard Buček, asistent trenéra.

A jeho svěřenci také vstoupili do utkání lépe, když si poměrně rychle vytvořili až šestibrankový náskok. „Bylo to dáno dobrou prací Štolcara v brance, první gól dostal až v nějaké sedmé minutě, a to ze sedmičky. Připsal si tři, čtyři těžké zákroky, chytil se a bylo vidět, že si na tohoto soupeře věří,“ pověděl Buček.

Sokoli důsledně bránili a do 20. minuty inkasovali jen osmkrát. Navíc se dařily i rychlé protiútoky. „Neustále jsme měli nějakých pět, šest branek k dobru, až před poločasem jsme zbytečně povolili a dostali dva zbytečné góly v rozmezí asi minuty a půl,“ konstatoval asistent a předseda klubu v jedné osobě.

I přesto Přerovští v poločase vedli 11:16. „Na klucích bylo vidět, že strašně chtějí, byli namotivovaní, bojovali a dřeli opravdu všichni,“ potvrdil Buček.

Začátky druhých poločasů jsou pro Sokoly noční můrou a těmto problémům se nevyhnuli ani v Kopřivnici. „Bohužel přes všechny domluvy a vysvětlování, že budeme hrát opět naplno, abychom nevypadli z tempa, jsme první desetiminutovku prohráli 7:3, což soupeře nakoplo,“ zlobil se.

Pětigólové vedení hostí tak bylo to tam a ve 43. minutě svítil na tabuli stav 20:21. Na dostřel se poté Kopřivnice držela až do padesáté minuty. „Naštěstí jsme dokázali odpovědět a opět si vybudovat mírný náskok. Domácí měli už jen deset minut na to s výsledkem něco udělat. Zrychlili hru, kdežto my jsme už mohli hrát klidněji,“ popisuje Buček.

Dobře rozehrané utkání už přerovští hráči dotáhli k vítězství 30:35 a odpoutali se tak z posledního místa. „Vítězství bylo dané hlavně v první půlce velkou úspěšností obou brankářů. Chvíli chytal i Kosatík, jelikož Štolcar byl zraněn, když dvakrát dostal míčem do obličeje. Za první půli měli gólmani úspěšnost 45 procent, což je velice slušné. V celém utkání jsme měli dobrou střelbu kolem 58 procent, čím jsme hodně překročili náš slabý průměr,“ uzavřel Buček pozápasové hodnocení.

Statistiky

Nejlepší střelci: Krejčiřík 7, Aspridis 7/5, Kolmajer 6 – Kavka 8/1, Pernička 8/1, Plšek 7.

Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/2. Vyloučení: 4 – 7. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Diváků: 300.

Přerovští zaznamenali proti Kopřivnici velice důležité vítězství, které bude mít svou váhu především v nadstavbové části play-out. Další, velice důležitý souboj, čeká na Sokoly v neděli, kdy v klasickém čase od 11 hodin na své palubovce přivítají rovněž sestupem ohrožené Brno.